| anonim_4396 a întrebat:

Motanul meu are 5 ani. Pot sa-l castrez acum sau trebuia sa fac asta cand era mic?

10 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Cea mai mare greseala e sa-l castrezi... o sa vezi ca se va simtii suferinta lui. o sa-si piarda si cheful de viata si o sa devina un grasan puturos.sad

| CrucifiedCountess a răspuns:

OOO e-n floarea varstei! ar fi pacat sa-i sleiesti puterile.probabil acum e cel mai cel.Don juan pisicescwinking

lolita
| lolita a răspuns:

No god, nu este chiar asa cu motasnii castrati, eu l-am castrat de cand avea 8 luni si acum este la fel de zburdalnic ca inainte, si grasimea se poate controla dandu-i mancare pentru motani castati care este lite. si il poti castra cand vrei, pana si un cunoscut de al meu s-a dus astzi sa-l "castreze", la barbati deja este alta treaba.

| Paula a răspuns:

Saracu :-ss de ce vrei sa'l catrezi smug afemeiat? laughing

| gabrielutzu a răspuns:

Nici acum nu este tarziu... fa-o!

| casperboyy a răspuns:

Da normal. Atat ca dupa operatie o sa trebuiasca sa ai grija la regimul lui sa ii dai mancare care are PH Control sa nu se faca vitel.

| dulshe a răspuns:

Cel mai bine e sa il duci la veterinar, es o sati zica ce e bine sau ce e rau pentru motan!

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Poti fara grija sa-l castrezi si eu am castrat pisica cand avea una 5 ani si una 8 ani, nu-i problema, de varsta, o castrezi cand poti, sa nu aiba peste 15 anica deja este tarziu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cere sfatul medicului veterinar.
Pa, pa.

| postolachiandreia a răspuns:

Poti sa il castrezi oricand.nu este problema varsta.eu sunt la medicina veterinara si nu este nici o problema