| Emma272727 a întrebat:

Motanul meu, foarte blanos, are acea tuse specifica pisicilor cand inghit ghemotoace de par, de cele mai multe ori dupa ce se agita sau alearga si ma gandesc ca asta se intampla: inghite par mult.
Insa aceaata tuse se repeta de vreo 3 ori pe zi, poate si noaptea..asta n-am cum sa stiu.
Si m-am speriat putin deoarece cand era pui a avut faringita si modul in care tusea era acelasi ca atunci cand inghite par. Imi e putin teama sa nu aiba din nou si nu stiu cum sa imi dau seama care e diferenta intre tusea de la par sau raceala..Acum este si vara, banuiesc ca e mai greu sa aiba faringita? Nu stiu. va rog daca stiti cum sa fac diferenta sau care sunt simptomele unei faringite ajutor pentru ca as vrea sa stiu daca sa il duc la veterinar insa in pandemie nu prea as merge in spatii inchise daca nu este necesar desigur.
Deci va rog, daca aveti pareri le astept cu drag!

1 răspuns:
| RazvanFlorea1993 a răspuns:

În primul rând, pentru a te asigura că nu are păr, dă-i de mâncare Purina One Hair and Coatballs și vezi dacă mai tușește după câteva zile.