| Lorena_2784 a întrebat:

Motanul meu nu a mai venit acasa de aseara si am auzit multa lume spunand ca motanii pleaca cateva zile de acasa dupa care se intorc...este adevarat sau nu?

9 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Motanii se întorc atunci când credeai că l-ai pierdut.
Am păţit-o şi eu! Mi-a lipsit de acasă aproape două zile şi credeam că a fost furat, dar când colo ziua următoare era în fața uşii așteptând să intre în casă.

| FemeiaPisică a răspuns:

Da, motanii pleaca de acasa cateva zile, dar se intorc. Nu te speria!

| michelia a răspuns:

Da draguta, asa fac multi motani cind primesc semnale " dragastoase" de la pisicile in calduri. Nu intra in panica, se intoarce!

| Lorena_2784 explică (pentru michelia):

Ok...multumesc mult.

| Zatharra a răspuns:

Aşa am păţit şi eu dar în cele din urmă a apărut.Cam după 3-4 zile.Mereu s-a întorshappy

| DedeeAndreea a răspuns:

In unele cazuri se intorc, in altele nu.Eu am avut un motan care pleca mereu, si se intorcea a doua zi teafar! Dar intr-o seara a plecat, si nu s-a mai intors. Dupa 2 zile m-am ingrijorat.Ei bine, a 3-a zi, l-am gasit mort, in fata curtii mele, mancat de un caine.Si asa mi s-a intamplat si cu alt motan, pe care l-am iubit foarte mult.Acum am pisica si o tin in casa, pentru ca o iubesc si nu mai vreau sa i se intample si ei ceva rau.
Sarbatori fericite!

| Andreea_Dinu_1995 a răspuns:

Da.Credema eu am trei motani si stau la tara.Nu ii prea vad pe acasa, mai multi plecati dar apoi se intorc.Cand vad o femela...au tulitolaughing

| Dascalu23 a răspuns:

Da,motanii au un simt dezvoltat, iar acestia simt ciclul femelelor de aceea pleaca, se va intoarce stai linistita funda?

| xSonikShotx a răspuns:

Am şi eu un motan. Pleacă de acasă cu zilele... Aşa se întâmplă în perioada de împerechere.