| bibiiiy a întrebat:

Neata TPU...cum imi conving parintii sa imi ia caine? avand in vedere ca stau la apartament? parintii mei zic imi spun ca, cainii fac in casa.si implica o mare responsabilitate.si miros urat vara. lor le-ar place un caine dar sa stam la casa nu la apartament.mama este de acord sa luam un caine dar tata nu este de acord sub nici o forma. i-am innebunit cu al caine.in fiecare zii le spun ca mi-as dori un caine. ce sa fac sa il conving pe tata?:* multumesc anticipat:*

Răspuns Câştigător
| nicolici a răspuns:

Daca esti singura la parinti spune`le ca ai nevoie de unul,( ca te simti singura, ca vrei sa te joci cu unul toata ziua, sa il ingrijesti, etc.), promite`i tatalui tau ca o sa inveti mai bine si chestii de genulhee hee

8 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

La partea cu mirosu nu prea e asa dar chiar implica o mare responsabilitate. Trebuie sa te trezesti in fiecare zi dimineata sa iesi cu el, si la pranz si seara. Iar iarna imagineazati si tu cum e sa iasi la 7-8 dimineata pe frigul ala la plimbare cu cainele. Inafara de asta mereu trebuie sa ii acorzi atentie. Cat timp tu esti la scoala el ce va face in casa? Se va plictisi... Trebuie mereu sa ii ocupi timpul cu ceva avand in vedera ca va sta intr-un spatiu restrans si nu prea are muilte de facut. Mai bine iti iei o pisica. Nu implica atata responsabilitate si e o companie placuta at cand inveti sau faci teme. E foarte dragastoasa si va sta tot timpul langa tine. Dar trebuie sa-i faci si instructajul in primele saptamani cand o aduci ca sa nu iti faca ravagii prin casahee hee

| bibiiiy explică:

Mersii pentru raspunsuri...mi-au fost de mare ajutot.azi ma voi duce cu tatal meu sa imi ia bichon frise.in sfarsit l-am convins.si adelinutza mie nu imi plac deloc pisicilelaughingoricum mersii mult:*

| Razvan1807138078340 a răspuns:

Daca tot l-ai convins zi-mi si mie cum ai procedat ca eu vreau un rottweiler dar nu vrea tata.

| bibiiiy explică (pentru Razvan1807138078340):

Pai le-am tinut un discurs despre cum este sa ai un catel, ca este cel mai bun prieten al omului, ca nu mai vreau sa fiu singura, vreau sa ma joc cu el..baftawinking

| Razvan1807138078340 a răspuns:

Dar eu nu sunt singur am o droaie de copii cu care sa ma joc afara.Cred ca ma va ajuta faptul ca is singur la parinti

| GeorgeX1999 a răspuns:

Spune-le ca o sa inveti mai bine ca ii vei asculta si ca vei fi responsabila daca acel caine va strica ceva si cu partea curateniei

| pytyk_2297 a răspuns:

Deci fi atenta le ceri doua animale de exemplu doua pisici ii sacai asa o saptamana doua
si ei o sa iti zica nu si tu atunci fata desteapta bine tati te rog frumos atunci imi iei si mie un caini promit ca o sa imi asumi responsabilitatea si faci niste ochi de catelusi si merge funda?

| MDu a răspuns:

Sincer chiar nu stiu.dar si eu am problema asta.e identica cu a ta.dar eu vreau Husky..Help big grin