| AlexBurn a întrebat:

TPU! As dori sa'mi spuneti cum sa imi conving parintii sa'mi ia un caine, avand in vedere ca stau la apartament cu 4 camere si am un frate si o sora.Eu imi doresc un beagle sau pug sau bulldog englez.DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Iwliia a răspuns:

Trebuie sa le arati ca esti in stare sa ai grija de el. Asta inseamna si in casa sa fii mult mai responsabila si sa-ti ajuti parintii la treburile casnice, si din cand in can sa ii intrebi dac iti ia un catel.Trebuie sa fii si foarte cuminte si sa inveti la scoala. Sper ca te-am ajutat. Fundaa?

5 răspunsuri:
| Balea_Alina_1996 a răspuns:

Cred că şti că un câine e o responsabilitate mare, dacă eşti responsabil dovedeşte-o părinţiilor tăi. Fă ceva să le intre la suflet cel mai bine ţine-le un discrus emoţional iar dacă tot nu vor,(cel puţin eu) aş plânge. să le dovedeşti că tu îţi doreşti atât de mult acel animal şi că te-au rănit atunci când ţi-au spus nu. Au trecut fix 4 luni de când ai postat aici, ţi-au cumpărat? Ce le-ai spus? Dacă da. îmi poţi spune şi mie, sunt în aceeaşi situaţie cu tine! Oricum, mult succes!

| AlexBurn explică (pentru Balea_Alina_1996):

Multumesc mult pentru raspuns, dar din pacate nu au vrut.Mama zice ca nu mai poate fizic si cand eu ii zic ca eu il ingrijesc etc. zice ca lasa ca stiu eu cum e.Iar tata zice ca o sa roada si ca o sa miroasa urat. Nuj ce sa ziccrying(

| Balea_Alina_1996 a răspuns (pentru AlexBurn):

Exact aşaa zice şi mama, da' mama zice şi ce zice tatăl tău şi ce zice mama ta la un locrolling on the floor). Asta e, oricum o să-mi cumpăr, sunt optimistă şi tata este de acord acum trebuie să găsesc anunturi la mine în oraş şi să nu fie nici foarte mult căţelul, că dacă moare pestee ceva timp dau şi banii degeaba pe el şi şi sufărsad. Succes!

| AlexBurn explică:

As dori si alte raspunsuri

| pinkangel21 a răspuns:

Buna! Si eu stau intr-un apartament cu 4 camere cu 2 bai si cu o bucatarie.Si eu i-am implorat 5 ani de zile sa-mi ia un caine!
Eu ca sa-i conving le-am tot vorbit despre asta, am participat la toate concursuriele din scoala cu cel mai mare punctaj, am luat nu mai 10 pe linie, am fost mai ascultatoare si mai ordonata.Si intr-o zi pe Animal planet a fost serialul Caini meseriasi.Pana l-a orma mama a spus ca de ziua mea imi ia un Ciobanesc german si asa a si fost! Incearca si tu! Sunt sigura ca vei reusi!happy