| MrLentziu a întrebat:

Parintii nu ma lasa sa cumpar un caine pentru ca stam la apartament cum sa ii conving? FUNDA+VOT.

2 răspunsuri:
| shax98 a răspuns:

Pai trebuie sa te copoti frumos cu ei adica fale o surpriza fa curat prin casa ( daca nu faceai deja asta) sa le faci pe plac sa nu te comporti rau big grin sa fi un copil bun big grin si apoi cand crezi ca iai facut fericiti le spui sati ia un caine daca nu tiau luat deja big grin iar apoi poti sa fi cum erai (daca-ti ia cainele)

| JuliaDYankee a răspuns:

Eii bine, depinde si cati ani ai... Daca esti prea tanar parintii tai cerd ca nu esti destul de responsabil sa detii un caine.Tu trebuie sa-i convingi sa poti fii in stare sa-l cresti sa-i dai apa si mancare si sa-l educi sa nu creeze probleme. Discuta cu parintii tai si spune-le ca esti in stare sa ai grija de caine si mai mult, convinge-i sa aiba incredere in tine.