| RaduSeStie a întrebat:

Nu am gasit o alta categorie, asa ca scuzati.
Am un caine, corcit( Retriever +Labrador) Si are 2 ani.
E` cam vagabont, si azi, s-a intors acasa schiopatand, laba dreapta tinand-o suspendata. M-am uitat mai atent, si nu am observat nici o rana deschisa, dar avea doua locuri in care era blana patata de sange, dar cam 1 cm.Il doare daca il ating, mai ferm, si prima data cand l-am atins a plans putin.Momentan cred ca s-a luat la harta cu un doberman al vecinilor, ori o masina a reusit sa il loveasca.
Asta nu e problema cea mai mare. Parintii mei sunt cam exigenti, si nu au timp sa il duca la veterinar( stau in lazu, localitate in afara constantei) Si daca il ducem, vomita in masinalaughing
Acum. nu am banii ca sa aduc un veterinar acasa, si tatal meu nu ar fi de acord, lui nu ii pasa de caine.Am observat ca e destul de speriat. Acum, stau si ma gandesc cum il pot ajuta de unul singur? E seara, si nu prea vad bine, Structura osoasa pare la fel, nu am simtit diferente( l-am pipait la ambele labe ) Dar il durea, si e evident.
As dori si eu un sfat cu diagnostic, sau ceva sa il ajute sa mai treaca din durere, pentru ca am vaga impresie ca il vor lasa asa inca cateva saptamani, si mi se pare deja grav.

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Poate intr-adevar l-a lovit ceva.stai linistit, ranile animalelor sa vindeca mai repede.incearca sal masezi, chiar daca l doare.

2 răspunsuri:
| carinutza373 a răspuns:

Sa-i pui labita in ghips dar inainte de asta da-i cu apa oxigenata, sau spirt ca sa dezinfecteze locul unde a fost ranit, iar dupa o luna, maxim 3 sa vezi daca s-a dus rana. Daca nu, strange bani si du-te la veterinar! happy

| RaduSeStie explică:

Maine dupa scoala voi incepe o mica terapie, si am sa incerc eventual vitamine pentru caini.
Momentan tremura tot, e speriat. maine am sa ma uit atent.