| Nutella123456789 a întrebat:

Nu inteleg ce are cainele meu.De vreo 2 zile seara mereu incearca sa sara un gard mare ca sa ajunga in gradina, latra si se catara pe o gramada de lucruri doar ca sa ajunga dar ziua sta linistit.Cum poate fi explicat asta?

Răspuns Câştigător
| LiviuuuXD a răspuns:

Poate ceva ce ii apartine cainelui tau se afla in acea gradina,lasa-l sa vezi ce face,daca cauta ceva, daca nu fa in asa fel sa nu mai aiba pe ce sa se catare. Este si normal, daca ziua isi regenereaza energia noaptea are multa energie, joaca-te cu el si incearca sa il obosesti, daca l-ai dresat mai dreseaza-l odata, fai propriul orar si educal. Nu ar putea avea nicio boala si nu cred ca este cazul sa apelezi la medicul veterinar.

2 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

La fel ca pisicile, daca au o viata sedentara, simt din cand in cand nevoia sa-si consume energia, alergand, sarind, catarandu-se etc. Nu e nimic in neregula cu el happy

| AlleAlexandraAlexutza21 a răspuns:

Eu cred ca catelul tau o fi poate incalduri si cauta alta catea, da ziua sta linistit deoarece este familia ta si sta cu el dar seara este singuri se se duce sa caute catele... big grin