| Λl๓a a întrebat:

Nu mai am mancare de hamster. Ce sa-i dau?

Răspuns Câştigător
| ღNuTzAღ a răspuns:

Hamsterul este un rozator care in general nu face mofturi la mancare; este, de altfel, omnivor - in afara de mancarea speciala pentru hamsteri care se gaseste in pet-shop-uri, in conditiile in care te asiguri ca 1/5 din ratia zilnica sa fie alcatuita din alimente bogate in proteine, poti imbogati meniul zilnic al hamsterului tau cu aproape orice aliment de origine vegetala sau animala:

LEGUME: morcovi, salata, patrunjel (bogat in vitamina C), fasole pastai, porumb;
FRUCTE: banane, mere, nuci, caise;
CARNE: de pasare (pui, curcan) - fiarta, nu prajita;
ALTE ALIMENTE: orez fiert, ou fiert, paste, paine uscata.
IMPORTANT! A se evita citricele: lamai, portocale, grapefruit etc., deoarece, desi contin vitamina C, nu sunt sanatoase pentru aparatul digestiv al hamsterului! Funda?happy

| Λl๓a explică (pentru ღNuTzAღ):

Uff... trebuia sa pun intrebarea inainte sa manance cainele tot sad

| ღNuTzAღ a răspuns (pentru Λl๓a):

Imi dai funda?

| Λl๓a explică (pentru ღNuTzAღ):

Da, cautam prin frigider.

12 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Mie mi-a ronţăit când a ieşit la plimbare toate cablurile. Poţi încerca.

| CristianMarius a răspuns:

Paine uscata sau daca nu da-i 5 lei sa-si cumpere ce vrea happy

| hanzelik a răspuns:

•LEGUME: morcovi, salata, patrunjel (bogat in vitamina C), fasole pastai, porumb;
•FRUCTE: banane, mere, nuci, caise;
•CARNE: de pasare (pui, curcan) - fiarta, nu prajita;
•ALTE ALIMENTE: orez fiert, ou fiert, paste, paine uscata. funda?

| Noi_Rade_Cu_1994 a răspuns:

Seminte

| SpatariuMihaela a răspuns:

Fructe si legume dar evita citricele si mancarea picanta sau cu gust puternic. Poti sa ii dai mere, brocoli, pere, morcovi si altele

| InvincibleRKO a răspuns:

Morcovel, telina, mar, seminte, painica uscata