| A3tius a întrebat:

Nu stiu daca intrebarea este pentru "Timp liber" sau pentru "Hobbies", pan` la urma hobbi-urile se fac in timpu` liber, deci...
Intrebarea este pentru pasionatii de arme si tancuri:
1. Daca ar fi sa alegeti intre FN FAL si AK 47, ce ati alege? (vreau argumente)
2. Care tanc ar fi mai bun intre T-80U si Mrkava?
NU accept raspunsuri stupide! DAU FUNDA

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

1.ak47.e cea mai simpla, cea mai usor de intretinut si cea mai eficienta.2.T-80U e mai fiabil

| cristi202 a răspuns:

1) Din start as alege AK 47. I-am vazut puterea, (la tragerea demonstrativa, unde efectiv a gaurit o teava de 3 toli si m-a facut sa realizez ca un soldat poarta casca pe degeaba daca e atacat cu ea, si a spart prin mai multe lovituri de gloante un zid), si am avut-o ca "consoarta" timp de noua luni de zile cit am fost pe granita tarii. Nici acum, dupa aproape 20 de ani, nu cred ca am uitat cum se monteaza si demonteaza. Si seria armei ce am avut-o n-o voi uita niciodata: AM 5470. Si cred ca e normal ca intre ceva cunoscut si ceva necunoscut sa alegi lucrul pe care il sti mai bine. De altfel, am auzit ca e una din cele mai bune arme din lume, si ca daca Kalasnikov ar fi mers cu inventia sa in America ar fi ajuns milionar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Aleg Kalasnikov-ul pentru fiabilitate, cadenta buna, si pentru ca o cunosc pe dinafara (seria BH 6263), mi-a fost iubita timp de un an, la 0563 Baneasa laughing
2) Aleg Merkava (asa ai vrut sa scrii, nu?). Modelul Mk.4 este unul dintre cele mai performante, acest tanc putand sa doboare cu usurinta elicopterewinking Sa nu mai spun de tunul de 120 si incarcatorul semi-automat. Tehnologia si forta bruta se combina excelent in acest tanc.

| A3tius explică:

Merkava da scuze