| differentlove a întrebat:

Vreau si eu niste raspunsuri stupide la intrebarea : De ce? De exemplu:
-De mere.
-Degeaba etc. big grin (Fundita pentru cele mai multe raspunsuri)

Răspuns Câştigător
| puscahoreangaion a răspuns:

De e uda apa?, de sari calu fara sa-l incaleci?, de pamantul este lat? de tramvaiu` e fara sine? de s-a inventat apa calda la fantana? de ciuperca e matoala! de 50 lei cornetu` de seminte! de tunelu e-n Vaslui! de ciresica are mere! de roata mare se-nvarteste!

14 răspunsuri:
| puscahoreangaion a răspuns:

De intrebare si raspuns, de maritza rece strada, de ce dai cu biciu-n mine, de cacao e padurea, de ce nu vi tu par frumos!, de ce sari gardu fara sa-l urci! mai vrei? contacteaza-ma

| puscahoreangaion a răspuns:

De trotineta rupta-n gard! de ce dai nu stii sa injuri? de trei ori cate o lingutitza! de ce sughite calu? de ce porcu zboara?
de ce iarna nu-i ca vara! de ce s-a inventat prostia?

| puscahoreangaion a răspuns:

De rucsacul este gol! de 8 lei covrigul cu mac fara sare! de vioara este sparta! de cuptorul nu mai arde! de pianu cu frane si ambreiaj! de elvis presley fara rock`nrol! de dansez doar fara tine dansez! de rambo 2 fara parasuta! de suleyman fara turban! de becul fara filament! mai contacteaza-ma daca mai vrei! intre timp ma mai gandesc la raspunsuri cu catirinca hic! vorba lu` bercea mondialu din mondenii!

| puscahoreangaion a răspuns:

De jugul la boi fara coarne, de tractoru fara plug, de bariera fara semnal, de agentu fara chipiu! de elicopteru zboara-n jos, de cafeaua fara cana, de caietu fara scris! diocamdata atat mai frend! ma mai gandesc si iti mai trimit caterinci de raspunsuri! bafta pretenas!

| puscahoreangaion a răspuns:

De unitatea fara disc! de ciorapii goi! de mitraliera fara glontz! de baba cu ventil! de berea fara halba! de bacomatu fara fir! de toporu fara teaca! de usa fara zavor! de cafeaua fara zat! de drezina fara roti! de mirarea plopului! de caruta fara cai! de rocky 1 fara rocky 2!

| puscahoreangaion a răspuns:

Oricand ai nevoie de raspunsuri stupide apeleaza la varu! te rezelovg cu orice raspuns naspa!

| differentlove explică (pentru puscahoreangaion):

Lasa-mi id tau de mess ca vreau sa te mai intreb niste chestii big grin

| Erzaa a răspuns:

-De branzaa :d

| SLS a răspuns:

De chestie(ca trestia se rupe)
de plictiseala
de aia
ca sa intrebi tu
ca sa se mire prostii
ca sa te miri tu

| RockOrNothin a răspuns:

-De trefla
-De menta
-De suc de afine
-De mate
-D-aia
-De 4 lei
-De ridichi
-De d-aia
-Să se mire cine-ntreabă
-De chef
-De *numele unei boli*

Orice îți trece prin caphee hee

| Morocanosul a răspuns:

De chichi

| Omega_Iron_1920 a răspuns:

De nimic, de doi bani, de ce nu?