| Zeinbenet a întrebat:

Ofer Funda.Se poate ca o iepuroaica sa fete 1 sau 2 pui si de accea sa nu aiba burta mare pentru ca eu cred ca e gestanta mananca mult e agitata are toate semnele de gestatie dar nu-i creste burtica si nici nu i se simte nimic in abdoment. Rog seriozitate, ofer funda

Răspuns Câştigător
| Raducons a răspuns:

De obicei fata cel putin 6 pui, chiar 1 sau 2 nu cred.
Trebuie sa ai rabdare si nu o mai deranja,stresa,
Era bine daca scriai data cand s-a imperecheat si stiai data cand trebuie sa fete si daca nu se intampla o duceai iar la imperecheat.
Nu o mai deranja,nu pune mana pe ea, las-o linistita, o sa vezi cand fata puful pe care il depune ea.
Sa ai grija sa separi un colt din cusca cu o scandura ca sa nu se imprastie puii prin toata lada si sa stea acolo, pana incep ei sa mearga, coltul respectiv este bine sa fie acoperit pe exteror ca sa nu se vada din afara si sa se simta iepuroaica in siguranta.

| Zeinbenet explică (pentru Raducons):

Stiu data cand am dato e 14 aprile dar nu stiu ce sa zic are semne ca e gestanta dar totusi nu are burta

| Raducons a răspuns (pentru Zeinbenet):

Nu se prea se vede burta la iepuri, mai este pana in 15 mai.
Daca fata sa nu pui mana pe ei imediat, lasa-i un pic si apoi poti sa ii numeri daca esti curios.

| Zeinbenet explică (pentru Raducons):

Multumesc mult sper sa aiba

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

A fost pusa impreuna cu iepuroi sau sta singurica?

| Zeinbenet explică (pentru Bula):

Nu separat doar am dato la monta e belgiana

| RIpGramMAr a răspuns:

E naspa daca nu are mancari in ABDOMENT