| Zeinbenet a întrebat:

Ofer funda.Am o iepuroaica belgian la prima fatare, e in a 29 zi de gestatie. Am vazut ca a scormonit asternutul dar nu da semne ca ar fata iar daca o palpez pe burta nu se simte mare lucru. E posibil sa aiba unu sau doi pui, e tare agitata iar daca bag mana la ea da sa ma muste si maraie. Ma poate ajuta cineva? Vreau raspunsuri cat mai concrete, ofer funda.

3 răspunsuri:
| MălinaIoana98 a răspuns:

Buna, am si eu iepuri belgieni şi a mea este la a doua fatare. Prima data a facut doar 3, acum inca nu au iesit de acolo sa ii pot vedea adica nu le-au dat ochii si nu ies pana atunci. O sa mai întârzie cateva zile nu fata la data fixa si atunci cand fata o sa se jupoaie de par ca sa stea puii acolo. Crede-ma ca o sa iti dai seama cand a fatat ca o sa fie numai puf in cusca. A mea fata ori la cateva zile dupa ce i se împlinea, ori in noaptea respectiva.

| Zeinbenet explică (pentru MălinaIoana98):

Mersi mult dar mai am o intrebare e tare agresiva si nelinistita cei pot face si apa ii dau dar nu a vr sa bea niciodata nu prea are burta mare cred ca va fata de la 1 la3

| MălinaIoana98 a răspuns (pentru Zeinbenet):

Așteaptă că trebuie sa fete.da 1 sau 2 va face