| lLexii a întrebat:

Ohh... La mine e ceva ciudat. Imi doresc sa cant asa mult dar imi e rusine. Cred ca am voce adica. Cand sunt singur acasa mai cant asa si cred ca am voce. Desi vocea mea trebuie lucrata. Faza e ca nu stiu cum sa incep. Adica unde ma pot duce sau ce pot sa fac? Am auzit ca sunt pe aici copii care compun melodii. Apropo id'ul meu este: Sergiu97s@yahoo.com

Chiar imi doresc enorm sa ajung pe o scena in alta tara si sa imi indeplinesc visul. Funda Funda Funda pentru cei care imi vor da idei cum pot incepe si cum imi pot invinge teama asta! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Ioniboni a răspuns:

Cum sa incepi? Ehe simplu: faci o masca,asta in cazul in care ti-e rusine sa te arati.Ti-o pui, te inregistrezi ( faci un clip tu cantand) si postezi pe youtube. Ii pui un titlu destul de "tare" ca sa ai vizualizari si astepti parerile oamenilor despre vocea ta... Daca e ok, cauti o casa de inregistrari si dai proba.Mult succes si tare as vrea sa te aud cantand.

| lLexii explică (pentru Ioniboni):

Oh Voi incerca! big grin Sper sa reusesc daca voi resusii ceva in primul interviu care il voi da voi spune de tine! Hehe :* Multumesc apreciez ca miai raspuns asa rapid! ♥

| Ioniboni a răspuns (pentru Ioniboni):

Http://www.youtube.com/user/masqueradesinger Uite cum a facut el

| Ioniboni a răspuns (pentru lLexii):

Fii atent.Cand faci clipul si te hotarasti sa il postezi te rog sa imi dai linkul sa te ascult. Daca e totul ok iti promit ca iti voi scrie si cateva versurihappy Mult, mult succes si sa te vad vedetahappy

6 răspunsuri:
| unul1 a răspuns:

In primul rand nu mai pune niciodata la baiat( sau fata orice ai fi) puppy dog eyes! In al doilea rand vorbeste cu parintii tai sa iei niste lectii de canto. Oricat de buna voce ai avea trebuie lucrata mai ales daca vrei sa canti melodii cu voce, nu hip-hop sau house.Mult noroc!

| eevelin96 a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc sa canti ceva unui prieten foarte apropiat sau unei persoane dragi tie si sa ii ceri parerea despre vocea ta...Si mie imi place sa cant dar nu am voce,insa familia mi-a zis adevarul si l-am acceptat. Daca crezi ca ai voce, si si celor din jur le place vocea si modul tau de a canta, incepe sa aprofundezi etapele dezvoltarii unei cariere ca si cantaret.Mult succes!