| NumberZero a întrebat:

Parintii mei nu vor sa imi cumpere un catel chiar daca le-am promis ca curant dupa el, am grija de el si ei tot zic nu.

Ba zic ca nu este spatiu, ba zic ca nu suporta parul.

Eu tot nu inteleg de ce nu vor sa imi cumpre un catelus. Aveti vreo idee de ce nu vor si cum Iasi putea face sa imi cumpere un catel?

Răspuns Câştigător
| Iyulia3712 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie ca tine si pana la urma i-am convins. Mama a fost de acord sa-mi ia un bichon care e si câine de apartament, este mic si nu ocupa mult spațiu si nu lasa par absolut DELOC. Cred ca mai mult par se aduna de la noi decât de la el. Asa ca incearca sa devii mai responsabil si acum depinde si cati ani ai, daca ai mai Putin de 10 nici eu nu cred ca ti l-as lua, dar daca ai mai mult, ai mai multe sanse.

2 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Nu vor pentru ca nu e spatiu, nu suporta parul etc. Ti-au explicat chiar ei de ce.
Nu cred ca exista vreo modalitate sa-i convingi. Daca nu vor, nu vor.

| NumberZero explică (pentru Kriss96):

Casa mea nu este asa de mica este suficient loc, doar ca ei ezita.Le-am spuns unde ar fi un loc perfect mai ales ca in curand o sa fiu singur in camera, fara fratele meu deoarece pleaca la casa lui in curand.Ei au zis "Dar unde l-am pune?"
Chiar daca le-am raspuns unde.

Orcum mersi ca ai raspuns. happy