| adutzza_1262 a întrebat:

Pe 15 sau pe 20 mai imi iau un caine cred ca un bichon(maltez, havanesse, frise)unul dintre acestia si vreau sa-l invat sa faca nevoile intr-un loc cat e mic ca dupa aia il scot afara, urgent!

Răspuns Câştigător
| Anna_8997 a răspuns:

Eu am bichon maltez si are in balcon o cutie cu nisip in ea. In primele zile facea prin casa. Dar de obicei caini ca trebuie sa isi faca nevoile miros peste tot si puneam cutia in locul de pe covor unde a facut ea. Acum am pus cutia in balcon si se duce singura.

4 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Pai cand creste vrei sa-l scoti afara si sa nu-l mai bagi in casa? Asta e o idee proasta pentru ca ei sunt caini de apartament nu trebuie scosi afara adica sa locuiasca afara si sa nu stea in casa daca vrei sa-l inveti sa-si faca nevoiile intr-un loc cand e mic, trebuie sa ii faci tu o cutie de nisip... unde sa-si faca nevoile cand vezi ca afce il iei pe sus pana acolo ca sa stie ca acolo e toaleta lui, si daca face undeva interzis ii dai peste botic incet si-l certi si-l ignori cateva minute

| ღAndrutzaღ a răspuns:

El va face in primele zile prin casa dar il dresezi si se va invata.

| Anhi a răspuns:

Eu i-am pus o punga iar peste am pus un ziar si singur se cerea acolo. bine tu poti sa-i arati sau cand il vezi ca miroase du-l acolo si apoi miroase el singur acolo, daca il lasi sa faca pe covor, dupa aia face tot acolo ca simte mirosul

| girlonfire56 a răspuns:

Intr-un giveci mare cu putin pamant