| Adda2003 a întrebat:

Bună!
Am mai multe întrebări iar toate în legătură cu rasele de câini: -bichon frise și -bichon maltez:
1)Cât costă un câine de rasa bichon frise.dar unul de rasa bichon maltez?
2)Lasă păr prin casă?
3)Cum îl pot învăța să își facă nevoile afară?
4)Este sensibil cu mâncarea? Adică...trebuie să îi dau un anumit fel de mâncare ca să nu îi facă rău?
5)Pe la cât timp trebuie să îi fac baie?
Cam atâtea întrebări am...Vă rog,răspundeți-mi, vreau să le spun părinților mei să îmi cumpere unul de ziua mea dar trebuie să știu cum să îl îngrijesc. FUNDIȚĂ!

Răspuns Câştigător
| LolaLollita a răspuns:

Eu am bichon maltez, deci iti raspund despre el.
1. Am dat 1200lei pe ea, la un petshop.
2. Nu am avut probleme, insa o pieptam macar o data pe saptamana.
3. Eu am invatat-o sa faca in acelasi loc, folosind covorase speciale. Nu o scot mereu afara, mai ales pe vremea asta.
4. Da, este foarte sensibila. Mancare ii cumpar doar de la Royan Canin + DentaSticks de la Pedigree, atat. In rest, carnita fiarta (nu din ciorba), fara lucruri prea condimentate, afumate, dulciuri. Vei vedea tu pe parcurs.
5. Eu ii fac cam la 3-4 saptamani, insa veterinarul mi-a zis ca pot sa-i fac si mai rar. Nu e bine sa-l speli prea des. Sa folosesti un sampon special.

| Adda2003 explică (pentru LolaLollita):

Mulțumesc foarteee mult. Sper să îți trăiască mult timp cațelușul..Ai primit fundă.dar îmi poți spune si mie un nume de cățeluș si unul de cățelușă?! puppy dog eyes

| LolaLollita a răspuns (pentru Adda2003):

Iti raspund pe privathappy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Uite aici nume:
Http://www.animale.ro/nume-de-caini
Te pup!

| MrAnonymus a răspuns:

1) in jur de 500 lei
2)lasa par dar trebuie pieptant zilnic sa cel putin o data pe saptamana
3)cu covorase speciale
4)da
5)de 2 ori pe saptamana