| Boss_Vlady_1999 a întrebat:

Pentru bloc, care ar fi mai favorabil? un caine sau o pisica?

Răspuns Câştigător
| DarkSpace a răspuns:

Depinde ce gusturi ai si tu. Daca esti energic, jucaus, ar fi bine sa iti iei un catel. Daca esti mai alintat, calm si finut, o pisica ar fi buna.De ce calm? pentru ca pisile rup perdelele.Eu,sincer,as vrea un catel, pentru ca imi plac mult, si cand vrei sa te plimbi, iei si cainele dupa tine prin parc, te joci cu el, si te bucuri.Cu pisica nu prea ai ce face, decat sa va alintati.Cainele care latra nu musca,sa tii minte asta. Pisica poate sa mai si scuipe,iar toxina aceea care o scuipa,iti poate ajunge in ochi,si poti sa orbesti sau cine stie ce,Doamne ajuta! Daca vrei sa iti iei un caine, te sfatuiesc sa iti iei un Beagle, Golden Retriever sau un Labrador.Ei sunt cainii mai adaptati, si la frig si la caldura. Daca vrei sa iti iei unul din ei, trebuie ca incaperea in care stai sa fie spatioasa, ca sa aiba unde sa se joace, sa se miste.etc.Husky,chiar daca e frumos,nu ti-l recomand,deoarece ei sunt caini adaptati la frig,iar vara poti avea probleme cu ei. Daca te-ai gandit la un Dalmatian,nu am nimic impotriva, dar la fel, trebuie sa ai foarte mult spatiu liber, cel mai favorabil sa ai o gradina. Daca vrei sa iti zic ceva pozitivdespre pisici, e ca te scap de sobolani.Ce e drept, nu prea ma pasioneaza pisicile, nu prea mi-au fost dragi. Sper ca te-am lamurit

1 răspuns:
| etcl22 a răspuns:

Pentru bloc ar fi mai potrivita o pisica deoarece cainele trebuie plimbat cel putin o data pe zi, iar pisica nu.