| naviDIabLO a întrebat:

Care aveti caine sau pisica si locuiti la bloc? Cat ati dat pe el? Cum trebuie ingrijit un animal de companie?

7 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Am pisica de 10 ani. Am dat vreo 2 sute 50 de mii acum 10 ani. Cum trebuie ingrijit... pai vaccinuri in primii ani de viata, apoi hrana sanatoasa si multa multa iubire. Nu e complicat, dar lasa par pisoiul meu si rupe canapele...

| just|breathe a răspuns:

Am caine si nu conteaza pretul atata timp cat iti doresti un animalut, are 5 ani, si trebuie scos afara, hranit spalat...nu e mare filozofie... dar daca nu il duci afara face in casa, asa ca iti asumi nise riscuri cand il iei. Dar uiti de tot cand te intampina bucuros la usa, sare pe tine, te lige pe mana, uiti de ziua de rahat pe care tocmai ai avut-o.winking

| just|breathe a răspuns:

Si am uitat sa spun ca stau la blochappy.

| adelutza_9680 a răspuns:

Eu am un caine si locuiesc la curte. Tata mi la adus de ziua mea de nastere, asa ca nu stiu cat a costat. Un animal de companie trebuie iubit, ingrijit cu dragoste si daca stai la bloc trebuie sa faci curat dupa ei si sa i scoti afara, la plimbare, daca stai la curte e mai usor. Tu ce ai, caine sau pisica?

| naviDIabLO explică:

Eu n-am nici un animal, dar m-a pus pe ganduri aceasta idee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joyfullsoul_81

| crissu01 a răspuns:

Hm.am pisica de 9 ani si stau la bloc. din fericire si pentru mine si pentru ea big grin am gasit-o in fata blocului.pai ce sa zic la inceput e nasol ca trebuie sa o inveti sa-si faca nevoile intr-un loc cat mai indepartat de camere bucatarie pentru miros.de prefera baia. dar pisica mea de cativa ani 4 sau 5 s-a obisnuit sa faca nevoile afar. o cobor frumos pe scari ii deschid usa si iese afara se relaxeaza si apoi vine in casa.norocul meu e ca stau la 1. uneori e cam stresant sa stai sa o cobori mereu.mai ales ca este foarte mofturoasa(birmaneza-siameza)si tb ingrijit calumea cu vaccinuri etc.