| alexandra_1780 a întrebat:

Pentru cei care au caini:ce rasa de caini aveti si de ce ati ales aceasta rasa?

Răspuns Câştigător
| maria4320 a răspuns:

Am 4 maidanezi. I-am ales pentru ca nu ii vroia nimeni.

15 răspunsuri:
| hashe86 a răspuns:

2 metisi de ciobanesc mioritic(mama si fiu)
2 femele de rasa comuna(mama si fiica)
imi plac cainii foarte mult si nu conteaza prea mult rasa. daca e al tau, l ai crescut si educat cum ai vrut atunci cu siguranta e cainele perfect. si din ce am vazut mai sus toata lumea detine "cel mai... catel". si nu putem sa i contrazicem ca nu e asa.

| FearNoEvil a răspuns:

Cocker Maidanez... laughing Nu l-am ales pentru rasa... pur si simplu, mi-a placut si l-am luat.

| bruno9432 a răspuns:

Am un rotweiller de 5 ani... si l-am ales pentru ca sunt unii dintre cei mai frumosi si mai iubitori caini, in ciuda reclamei negative care li se face aiurea. Este ca un motan mai mare big grin
Inaintea lui am avut timp de 10 ani un catel salvat de pe strada, roscovan cu ochii verzi, ciudatel dar foarte inteligent si iubitor.

| Sabwy a răspuns:

Eu am un bichon maltez pe nume Sasha care are 5 saptamani si e foarte dragut... am ales accest caine pentru ca imi plac cainii foarte mult mai ales bicnon

| nellyneliana a răspuns:

Am 2 ciobanesti mioritici :d... i-am ales pentru ca imi plac cainii de talie mare si "fiorosi"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 2 Rottweilleri...pt ca sunt cei mai frumosi si cei mai destepti caini!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un pui de chow-chow laughing de 4 luni, sa vezi ce nebun e love struck asa-i de gras laughing adica are blana stufoasa...mda...un puturos, toata ziua doarme si mananca, trebuie sa trag pur si simplu de lesa sa-si miste fundul cand il duc in parc.Se si uita lumea la noi straight face

de ce am ales rasa asta? sunt, dupa parerea mea, cei mai frumosi caini.probleme ar fi vara cu ei, cand lasa par prin casabatting eyelashes

are apucaturi ciudate, mesteca tot ce poate, de la covoare pana la antena de la tv.cateodata se trezeste dimineata de-a dreptul euforic.sare ca o minge laughing ma joc cu el, apoi "oboseste" si se culca...pana spre seara, cand vrea iarasi sa manance sad daca vreau sa ma joc, n-am cu cine...solomon sforaie...nici macar sa bea apa nu se mai scoala...sad dar eu il iubesc... pufu meu love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o pisica, se pune?batting eyelashes
E ciobaneasca(era la o stana de oi)happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 2 lupi...maaaaribig grin...si fomisti.pe primul l-am ales .pentru ca mi-am dorit ff mult un caine...care sa imi ofere si siguranta... iar al doilea.era atat de mic. dragut si grasuuun.incat nu am putut sa il refuzbig grin... dar as vrea sa imi iau un labrador...este frumos.inteligent...iti ofera siguranta...este jucaus...dar...parintii mei nu vor sa mai auda de caini:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un chaniche toy si este tot ce mi-am dorit de la un catel de companie, este ascultator, foarte jucaus si este foarte inteligent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un PitBull dar nu din acela mai inalt si slabutz am unu american arata cam asa http://www.bestdogsearch.com/photos/american-pitbull-gemini4.jpg e cam fioros uneori mai omoara din pisicile vecinilor, l-am ales pentru ca e un caine foarte protector.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un pichinez si l-am ales pentru ca imi plac animalele la nebunie si ca te distrezi cu ei sunt haiosi jucausi frumosi inteligenti si mai multe.mai scurt imi plac animalele la nebunie

| Anonim_9586 a răspuns:

Eu am un foxterrier...Am ales aceasta rasa pentru. sunt foarte jucausi si imi place cum arata

| Rebe a răspuns:

Coker spaniol de vanatoare -pentru ca imi place cum arata

| phidas a răspuns:

Eu am un Rottweiler pe care il tin mai mult incuiat in dormitor. L-am cumparat mai mult ca sa-l manance pe tata ca m-am saturat dracului de el. Ma cearta mereu si nu ma lasa sa dau nici un party in casa. sad