| Anonim6666644 a întrebat:

Pentru cei care au rottweiler, ciobanesc german sau caine de talie mare, cam cat costa mancarea pe luna cand sunt adulti?

Răspuns Câştigător
| MrLucas a răspuns:

Depinde cu ce il hranesti... daca ii prepari tu mancarea sau ii dai boabe, cat de premium sunt acele boabe, etc.Eu am avut caine de talie mare, ma costa mancarea aproximativ 150-200 de lei pe luna.O masa consta in boabe (marca Premium, Bosch) si una in mancare gatita, orez cu legume si carne.

1 răspuns:
| ingerdemonic a răspuns:

Eu am un rottweiler si ii dau de 2 ori pe zi mancare: dimineata mancare facuta in casa:orez cu legume si carne, arpacas cu carne de vita, chiftelute cu legume pisate cu oase fierte si pisate, iar seara boabe orijen sau acana(mancare super premium).
eu cheltuiesc pe mancarea lui undeva vreo 500 de lei. acum depinde cat esti dispus sa platesti pe el si ce buget ai. dar daca vrei sa ai un caine sanatos, parerea mea e ca trebuie sa ii dai o mancare de calitate si sa nu te uiti la acei lei in plus.