| Stefan_Stefy_1956 a întrebat:

Perusul meu are o rana in talpa, a sangerat destul de mult din ea si arata a o besica sparta pot sa o tratez eu sau trebuie dusa la veterinar?

Dau funda

4 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Ei trebuie normal dusi la un medic avicol da daca nu sunt. trebuie sa recurgem la veterinari care nu-s foarte specializati pe animalute mici si cu pene... spun totusi sa faci o incercare la veterinar

| Stefan_Stefy_1956 explică:

Inca sangera si nu e nici un veterinar disponibil la ora asta

| CreepyCrow a răspuns (pentru Stefan_Stefy_1956):

Incearca sa il prinzi si sa dai cu vata imbibata in apa peste sange. Curata bara si tot pe ce poate sta in colivie ca sa nu se infecteze si vezi ce mai gasesti disponibil zilele urmatoare

| Stefan_Stefy_1956 explică:

S-a coagulat cand am pus apa oxigenata multumesc de sfaturi