| Betyskumpik a întrebat:

am un hamster pitic si il ama cam de vreo doua luni. sa obisnuit cu mine inca din prima zi si nu m-a muscat niciodata si daca a facut-o a facut-o doar in joaca ( nu m-a durut de loc) ba chiar ma mai si linge pe deget cateodata. il rasfat cu seminte de floarea soarelui bucatele mici mici de pepene si seminte de pepene( rosu)
dar cand il iau in mana fuge nu in senssul ca ii este frica de mine adica vrea sa faca miscare si se plimba dintr-o mana in alta si pe mine cum sa il fac sa stea intr-un singur loc adica in mana mea. si nu vrea sa manance cand este afara decat cand este in cusca.

Răspuns Câştigător
| Simonamee a răspuns:

E foarte energic si se bucura de aceea fuge, ar fi bine sa-i cumperi cerc din ala special in care sa se invarta pentru ca hamsterii au nevoie de multa miscare, asta in cazul in care nu i-ai cumparat deja. Daca are cerc din ala o sa stea mai la locul lui. Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el!

| Betyskumpik explică (pentru Simonamee):

Mersi de raspuns dar eu as fi vrut sa stea cuminte precum acesta :http://www.youtube.com/watch?v=bbUhlhnRZhs si plus eu nu stiu de unde sa ii cumpar un cerc din acela precizez ca sunt din alexandria teleorman si cusca pe care i-am luat-o eu arata asa :http://www.hobby-zoo.ro/photos/6439755.jpg doar ca este alba

| Simonamee a răspuns (pentru Betyskumpik):

Si eu sunt din Teleorman, aproape de Alexandria.Un cerc din ala il gasesti la orice Pet Shop.Nu stiu daca in Alexandria sunt Pet Shop-uri, normal ar trebui sa existe! Daca nu sunt, poate dai o fuga pana in Bucuresti si iti cumperi, nu e scumpa, max 20 de lei. Eu stiu ca hamsterii au nevoie de multa miscare pentru ca au energie si daca nu fac miscare ei se ingrasa, la propriu. Daca e foarte activ ma gandeam ca cerculetul ala i-ar da ceva de munca si s-ar face mai cumintel. Ia in considerare ca si hamsterii au propria lor personalitate si nu toti or sa stea asa cumintei ca cel din video.

| Betyskumpik explică (pentru Simonamee):

Da este un pet-shop in alexandria de acolo l-am luat pe skippy ( asa il cheama) o sa intreb din curiozitate sa vad daca au

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Pai tu mananci afara cand esti la joaca? laughing asa si hansterul.

ce ar mai putea fi, e sa aiba rau de inaltime. (la fel cum au cainii)

| kat3045 a răspuns:

Si eu am hamsteri!
Stiu ca sunt foarte blanzi.

daca adunci cand iese afara din cusca nu mananca si se agita inseamna ca nu se simte in siguranta. probabil s-a speriat de ceva! happy

in schimb daca se agita foarte mult si in cusca si afara inseamna ca a intrat in calduri! daca este masul adui o femela. daca e femela adui un masculwinking big grin il bagi in aceeas cusca. V-a fi acelasi lucru happy happy

sper ca te-am ajutatwinking!

| Betyskumpik explică (pentru kat3045):

Chiar as vrea sa ii iau o femela dar mama nu este de acord

| kat3045 a răspuns (pentru Betyskumpik):

De ce nu este de acord?