Întrebare recomandată | cristinicadulcica18 a întrebat:

Pisica mea a disparut de cateva zile...sunt foarte trista si ingrijorata nu stiu ce sa fac ca sa o gasesc.ea este de rasa Norvegiana de padure si are cateva luni. Din prima zi m-am atasat foarte mult de ea. problema este ca nu stiu de unde sa incep mai intai nu stiu ce sa fac mai intai parintii mei cred ca a fugit din cauza mea dar eu vreau sa dovedesc ca nu este adevarat. Sper sa mai fie inca in viata.

Răspuns Câştigător
| MiculFaraon a răspuns:

Buna! Stai linistita, sigur nu a patit nimic. Uneori animalele se intorc singure la stapan. Totusi tu o sa o mai cauti. Pa-pa.

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

E o rasa obisnuita pentru zone mai deschise, cu locuri de catarat, le place afara, iarba, pomii.Ar fi putut sa se sperie de caini sau zgomote si poate parcurge distante mari.Nu e bine sa o tii prea mult in brate, fortat.Cu pisicile in general trebuie sa le determini sa vina ele la tine, nu le place sa fie luate in brate impotriva vointei lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune afis cu pisica peste tot in zona, anunta ti prietenii si iesiti impreuna la cautat prin zona. Mai mult de atat succes.

| Roxy5199 a răspuns:

Puteai sa astepti un raspuns mai bun, dar, pisica ta(daca e motan) a plecat sa-si caute perechia, daca e fata a cautat un loc retras sa-si mai traga sufletul ca ziceai ca te-ai atasat de ea si probabil, n-o lasa-i sa-si mai vada de viata c-o mangaiai, ele crad ca ele sant stapanele tale, nu invers, cand apare sa o lasi in pace, da-i de mancare si mangaie-o mai putin

| alex8840 a răspuns:

Probabil nu a patit nimic, ce ar fi putut pati, continua sa o cauti, nu poate fi prea departe.