| costi_4108 a întrebat:

Pisica mea a plecat de acasa acum 3 luni si de atunci n-a m-ai venit. Pur si simplu a plecat intr-o seara, dar, de obicei cand pleca se intorcea in 2-3 ore. A plecat si nu s-a mai intors.Cum o pot gasi? Apropo, este martan.

16 răspunsuri:
| DoDo a răspuns:

Asa mi s-a intamplat toamna trecuta pisica mea birmaneza a fost data de bunici si vara asta o voi lua de la stapan cu tot cu pisoi asta e clar! este in sat cu bunica! si nici cu ea nu mai vb! imi voi lua pisica voi infrunta tot!

| kaya a răspuns:

Nu prea sunt sanse sa o gasesti tu, nu ai cum, poti doar sa astepti sa se intoarca, cine stie unde ar putea fi.

| Vizitiul a răspuns:

E clar, in goana sa dupa pisici a uitat de casa, lasa-l ca vine. Sa nu te sperii cand vine, s-ar putea sa-i poti numara coastele. Iti dai seama, s-a straduit bietul animalut.

| emy a răspuns:

LoveStory

| T30D0RA a răspuns:

Ce pacat! sad Nu sunt sanse sa se intoarca! Daca ar disparea pisica mea, nu stiu nici eu ce m-as face.

| AtateaConditii a răspuns:

Am si eu un motan care a plecat acum cu o saptamana sau doua dupa femele si l-am strigat intruna dar na venit, pana la urma intr-o zi am vrut sa ies afara seara si l-am vazut pe motanul meu la usa cum ma asteptat, l-am poftit in casa dar era ranit din cauza masculii care se bat pentru ele.Si iar a plecat acum cu o zi in urma dupa femele si l-am strigat si na-venit, nici nu stiu ce sa mai fac!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba la morga.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa pui afise in care sa scrii despre ea, pui o poza cu pisica, scrii nr tau de telefon ...si sa scrii si de recompensahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si o cauta ca trebuie sa fie pe undeva daca nu o fi crapat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatzie...cand a plecat am inceput sa plang:-((era froarte cuminte:-(a mai pleat odata de acasa dar s-a intors...acum nu s-a mai intamplat:-((fa niste afisuri cu o recompensa:-)

| andreii2 a răspuns:

Poate o fi patit ceva.
Eu am vrut sa scap de pisica mea si am dus-o la vreo 10 km, dar s-a intors.
Deci nu cred ca s-a ratacit, pentru ca au un simt foarte dezvoltat, si s-ar fi intors

| Visatoarea a răspuns:

Anunt in ziar, afise lipite cu poza pisicului si numarul tau de telefon... a sa nu uiti sa scrii si de o recompensa!

| RikarDo a răspuns:

In cel mai fericit caz a luat-o cineva acasa. Daca nu e posibil sa fie moarta...

| Noname_6326 a răspuns:

E o intrebare prosteasca, fara rost. odata ce ea nu s-a mai intors tu n-ai ce sa faci.trebuia sa ai grija de ea, acum se poate sa o fi calcat vreo masina sau sa fi murit din alte cauze. ori e posibil ca cineva sa o fi gasit-o si sa fi prins drag de ea. daca ai o poza cu ea editeaz-o cu un scurt mesaj...descrierea ei, numele ei, numele tau si adresa sau nr tau de tel si spune ca este pisica ta iar daca cineva a gasit-o sa te contacteze...cu toate ca ai putine sanse sa o recuperezi chiar si asa.Sunt 3 luni totusi mai bine uita de pisica asta.
winking

| secret_1807 a răspuns:

Pai din cate am auzit eu...animalele pleaca de acasa cand e sa moara...deci nu stiu ce sa spun poate a luat-o cineva.trebuia sa ai mai mare grija de ea

| sweetface a răspuns:

Culmea ca si pisica mea a plecat joi seara, 9 februarie, azi e luni si nu s-a intors, crede-ma ca in fiecare zi plang dupa motanul meu Gusty. Am citit multe articole despre traiul pisicilor, am inteles ca lunile februarie-martie si in perioada de vara pleaca in cautare de parteneri. Crede-ma ca e plecat de 4 zile si nu mi-am pierdut speranta, abia astept sa o aud mieunand si sa apara la geam...succes!