| lilscript a întrebat:

Pisica mea e gestanta de 4 saptamani, deci se apropie nasterea cu pasi repezi ( mai sunt aproximativ 3 saptamani ). Cei care ati avut pisici puteti sa-mi spuneti cum trebuie sa ma pregatesc,s-o ajut, sa-i fac culcus etc? Cat mai multe detalii despre sarcina si nasterea la pisici.
Multumici

8 răspunsuri:
| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. O sa isi aleaga ea locul nasterii, nu trebuie sa te ingrijorezi.
Dar trebuie sa fii atent, ca poate nu o sa poata sa fete. Trebuie sa ii dai hrana mai buna, ca sa faca lapte pentru pui. Succes!

| Dayuuum a răspuns:

Fa-i un culcus din niste carpe si cutii, ceva retras, intr-un colt al casei unde nu se calca des. De ajutat nu o poti ajuta cu nimic. Nu te holba la ea, ca o intimidezi laughing. Iar dupa ce naste las-o putin cu puii ei. Nu ii lua si nu ii atinge. Bafta!

| nyko98765 a răspuns:

Eu stiu ca pisicile nasc singure deci nu ai cu ce o ajuta

| BogdanFRD a răspuns:

Isi gaseste ea locul, degeaba ii faci tu culcus, cand face puii se duce intr-un loc retras. Dupa ce-i face poti sa-i muti unde vrei.Nu ai cu ce s-o ajuti.Si cand naste ai face bine sa stai departe de ea ca s-ar putea sa te muste.

| Jurjescu_Daniel_1999 a răspuns:

Ea va naste in dulap sau in locuri care i se par ferite de oameni, daca vrei fai un adapost di carton ceva, haine ce nu-ti mai trebuie, astfel incat sa i se para ca este ferita de oameni. Spec ca ti-am fost de ajutor.

| lilscript explică (pentru Jurjescu_Daniel_1999):

De cand e gravida umbla intr-una prin dulapuri odata am gasit-o agatata de umerase tipa dupa mine laughing

| Jurjescu_Daniel_1999 a răspuns (pentru lilscript):

Pai asa nasc pisicile.

| lilscript explică:

Ce vrajeala ai pe tine