| Oanasecret1 a întrebat:

Pisica mea se află pe acoperișul unei case din fata casei mele, casa respectivă este în construcție. Am încercat sa o chem sa coboare un etaj dar îi e frica de scara, am sunat la pompieri ei numai sa zică ca au venit au zis ca nu e nicio pisica acolo.
Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
| stefiiii3 a răspuns:

Asteapta sa coboate singura, daca o obligi sa se dea jos, se va urca la loc. Asteapta sa vina ea acasa, sunt sigura ca daca chiar vrea sa coboare, o sa o faca chiar daca ii este frica.
Nu trebuie sa te ingrijorezi, animalele stiu ce fac.
Sper ca te-am putut ajuta.

2 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Pisica mea numai pe acoperisul casei sta, nu are ce sa pateasca, cand ii e foame coboara singura, cum urca asa si coboara

| Oanasecret1 explică (pentru Mirel4412):

A mea nu poate este o casa cu 3 nivele