| Anna0111 a întrebat:

Am o problema importanta! Azi, cu o fata am sunat (cu nr) o femeie care si-a pierdut pisica si prietena mea i-a spus unde sa ne intalnim. A venit. (o mintea) Vorbea de pe nr meu. Dupa i-am inchis si nu am mai vorbit. M-a sunat acum cateva minute si mi-a zis ca a inregistrat tot ce am vorbit si a inceput sa ma faca in toate felurile. Nici nu ma lasa sa zic ceva. A zis ca duce toate astea la politie si ne auzim la politie. (Eu nu am abonament). Poate afla unde stau? Am incercat sa-mi cer scuze dar a zis ca nu o interesează. I-am spus ca niste prietene mi-au luat telefonul (cam asa a fost dar si cu voia mea) crying Pe de o parte e vina prietenei mele ca si-a batut joc de ea sa vina in locul respectiv (eu ii ziceam sa nu faca asta) si pe de o parte e si vina mea ca i-am dat telefonul. Acum nu mai pot, tremur de frica. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? mie frica sa le spun parintilor mei, ma vor certa crying. Poate afla politia unde stau? Ce pot face? Ajutooooor! crying

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa se prapadeasca de ras aia de la politie, dar ati merita o urecheala ca va bateti joc de oameni

| pufulescu a răspuns:

Nu se intampla nimic, stai linistita, si daca se duce la politie or sa rada aia de ea si atat! Oricum nu are cum sa afle unde stai, nici cu abonament nici fara. Ce ati facut voi nu e infractiune si deci Politia nu se poate implica si nu pune in miscare toate 'rotitele' doar ca sa afle cine a facut o gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linstita! Si eu am facut prostii de genul asta si mai toti copiii!
Nu are cu ce sa te aiba la mană! Nu are nici cum sa te gaseasca, nici cum sa stie cine esti.
Nu ai facut nimic din ce incalca legea. Insa moral, da! Faceti farse si jocuri cu oameni cu o dispozitie buna. Gandeste-te cata speranta si-a pus femeia in voi crezand ca si-a gasit pisica.
Sunt sigura ca daca ai avea un animal si l-ai pierde, ai simti ca ti se rupe o parte din suflet!
Faceti glume cu colegii, cu numere din cartea de telefon. Lasati in pace oamenii care sunt cu moralul la pamant!

| Pinocchio a răspuns:

Daca am inteles bine voi nici macar nu ati gasit pisica.
Vina in mare parte este a ta, pentru ca ai dat telefonul sa suna de pe ea, deci ai aprobat farsa.
Nu cred ca se va duce la politie, dar iti recomand sa povesesti sincer parintilor, ei vor stii cum sa iesi din aceasta situatie.

| Mirke a răspuns:

Nu suntem in filme cu CIA FBI sau NSA, nu sta nimeni sa urmareasca numere pentru o pisica, si chiar de ar faceo, ziceti ca ati vazut pisi ca acolo in copac, sau ca semana cu acea pisica, nu are nimeni ce sa va faca, fiti mai atenti cand va jucati cu sentimentele oamenilor iubitori de pisici, de obicei aceea nu iubesc oamenii! isi iubesc animalele mai presus de orice!

| Anna0111 explică:

Sper sa aveti dreptate! Va mulțumesc pentru sfaturi! Mai astept big grin.

| EuD a răspuns:

Daca si-a pierdut pisica ii vina ei. Voi nu ati facut o infractiune laughing) si nu prea are cum sa inregistreze mesajele. Adica ea nu stia pentru ce o sunati laughing nu stia daca voi aveti pisica sau nu.laughing Stai calma, nu ati facut nimic rau, atat timp cand nu a-ti jefuit-o, etc laughing)