| JulyDreams a întrebat:

Pisicile mananca dulciuri? A mea voia o inghetata :o I-am dat putin numai.

7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai au laptic dulciurile, inghetata are smantanica/lapte mmmm, al meu motan mai linge cutiute de iaurt, -daca ii dau iaurt cand mananc nici nu se uita- si ambalaje de cioco laughing
Poti sa ii da sa guste putin, nu ii face rau.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Înghețata are lapte, normal că poftește, asta nu înseamnă că trebuie să-i dai.

| JulyDreams explică (pentru supadeceapa):

Cred ca de lapte ii era pofta

| Denisa0954 a răspuns:

Pisicile nu au voie dulce, pentru ca nu digera glucidele si se îmbolnăvesc. Plus de asta, nici nu au papile gustative cu care să simtă gustul dulce. Nu i mai da nici macar putin

| Nume6 a răspuns:

Cele de apartament, de rasă, hrănite doar cu bobiţe, mâncare doar pentru pisici toată viaţa și dintr-o dată să le dai îngheţată sau altceva le face rău, e ca și cum tu mănânci mâncare normală și dintr-o dată te dai pe carne crudă, o să îţi fie rău. Pisicile cele de curte care nu-s de rasă care nu mănâncă bobiţe, mâncare specială pentru pisici poţi să le dai îngheţată și ce mai vrei tu.

| salieri84 a răspuns:

Daca le hranesti cu saptamanile, garantat mananca si cuie. Apropo: cum ti-ai dat seama ca doreste inghetata? are pofte, e in perioada de facere?

| JulyDreams explică (pentru salieri84):

A venit sa o miroasa si m-am gandit ca ii e pofta