Întrebare recomandată | MarcŞiAtât a întrebat:

Pisicuta mea in varsta de 1 an si jumatate vomita de vreo 4-5 zile (la inceput de 4-5 ori pe zi, acum de 1-2 ori). Elimina doar mancarea ingerata sau acea spuma galbuie (nu vad ghemele de par, dar ea e alba). In acelasi timp, are diaree (de culoare maro inchis ), este apatica si nu suporta sa fie atinsa (nici macar pe burtica). Stiti cumva ce ar putea sa aiba?

46 răspunsuri:
| gabytzu707 a răspuns:

Are cu capu...dai un ibuprofenrolling on the floor

| HinaOnBike a răspuns:

Bună.
Numai medicul veterinar poate știi în urma unui control medical.
Pa, pa.

| Anonimuuuussssss a răspuns:

Du-o urgent la veterinar.Ce mai astepti!?

| Haney a răspuns:

Asa i s-a intamplat si pisicului meu si a murit.insa nu uita: Daca pisica e de rasa iti va lua bani considerabili. daca e dor o pisica normala un fleac nu platesti APROAPE nik.Sanatate tie si pisicii tale!

| Kamiichu a răspuns:

Eu aveam un cățeluș ( ciobănesc mioritic de talie medie ) avea câteva luni..la început nu am avut treabă cu el, era vioi, era ok.dar intr-o vineri a început să aibă simptomele pisicii tale, și na' nu m-am grăbit să-l duc la veterinar, am zis că poate i-a căzut rău la stomac de la mâncare..cum sâmbătă nu l-am dus, situația s-a agravat straight face..era duminică, veterinarele erau închise, luni dimineață am mers cu el la veterinar și mi-a zis că are hepatită, i-a băgat glucoză și alte lichide în stomac, și pe la 3-4 dimineața a murit straight face te sfătuiesc să mergi cât mai repede la un veterinar și să rezolvi problema, sper să nu fie atât de grav ca la cățelul meu puppy dog eyes

| AureStar98 a răspuns:

Poate a mancat sampon

| Cucos_Corneliu_1979 a răspuns:

Are paraziti interni, du_te la farmacia veterinara si cere albendazol sau ceva similar.

| nike2001 a răspuns:

Du-o la un medic si zii ca i s-a blocat un obiect in stomacul ei caci eu tot am pisica si s-a intamplat la fel

| Adrianaa15 a răspuns:

Poate e insarcinata? Dar trebuie neaparat sa o duci la veterinar.

| anamaryacucu a răspuns:

Buna...doar medicul veterinar te poate ajuta, o sa-i dea niste medicamente pentru ca si catelul meu a facut o perioada asa, norocul meu a fost ca m-am dus cu el cand trebuia si a scapat. acelasi lucru iti spun sa-l faci si tu cu pisica ta.

| lexyy a răspuns:

ARE PARVOVIROZA! daca nu ii injectezi de urgenta glucoza si penicilina,adica un veterinar sa faca asta, pentu ca boala asta e un fel de cancer galopant, ii mananca ficatu si stomacu de la ora la ora, aia galbena d eu vomita e fierea.ns daca o mai salvezi daca nu te duci de urghentsa cu ea la veternar, si asa de la 4-5 zile cat ai zis tu ca atrecuyt, deja sansele sunt de 20% sa o mai salvezi! GRABESTE-TEEE! APP sa nu mai aduci alt anumalut in casa timp de un an, pentru ca microubu ramane timp de un an, sau daca aduci sa fie injectat si pus lapunct cu sanatatea! succes!

Răspuns utilizator avertizat
| IncorrectUsername a răspuns:

E materialu' prost...laughingGlumesc, du-o urgent la un veterinar!

| raziii a răspuns:

Mergi la veterinar.El stie ce e de facut

| ionghidonHD a răspuns (pentru Chαяtreux):

Chaяtreux - sunt convins 50% ca este otravita, in general pisca manaca sobolani, acei sobolani sunt foarte foarte infecti

| RALenSEE a răspuns:

Eu nu stiu dar duo la veterinar poate sa otravit sau cauta pe google. sau poate are un simptom de besastva!