| anonim_4396 a întrebat:

Repostez această întrebare ca să fiu mai explicită.
Sunt in concediu. Și o sa fie un concediu mai lung.
M-am mutat la țară. Deja am fost la piscina, la munte…. Soțul meu muncește și vine doar seara acasă. Curățenie, renovare, mancare, sport deja am făcut … cu ce as putea sa îmi ocup timpul? Nu prea suport sa stau degeaba, as vrea sa lucrez ceva, sa fac ceva productiv …. Mulțumesc anticipat

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lucru de/cu mana in jurul gospodariei.
Fa-o sa fie invidiata de vecine!winking

| sierra1 a răspuns:

Ia-ți un job sau trage-ți un prunc

| salieri84 a răspuns (pentru sierra1):

Subscriu. Fa un copil si garantat o sa tanjesti dupa piscina si munte, cel putin in primii 2-3 ani.

| sierra1 a răspuns (pentru salieri84):

" salieri84 a răspuns : Subscriu. Fa un copil si... "

nu eu, ea

| salieri84 a răspuns (pentru sierra1):

Nu era evident?

| sierra1 a răspuns (pentru salieri84):

Deloc, imi scriseseși mie "fă..."

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt pe Internet programe de gimnastică energetică și spirituală ca Chi Kung, Tai Chi Chuan. Pe You Tube.

| Catrice a răspuns:

Dacă esti la țară precis ai unde să-ți faci o gradina. Ajuta vecinii la fân, la recoltat, săpat etchee hee

| Vântulalb a răspuns:

Ai putea sa te angajezi si tu.
Dar daca te-ai mutat la tara, imposibil sa nu ai de lucru pe langa casa: gradina, pasari, livada, etc. Ca doar nu ti-ai facut casa fara curte.

| JustDeedee a răspuns:

Caută un job online în cazul ăsta! Apucă-te de un blog sau administrează niște conturi de socializare.

| diNNozo a răspuns:

Barfe la colt cu babele!

| gdsjdpUAS a răspuns (pentru diNNozo):

Sincer poate tu ai vrut sa faci o glumă, dar eu chiar asta vreau sa evit …

| gdsjdpUAS a răspuns:

Doamne ferește ce mentalitate… ma Cunoști personal? Sti tu ca nu fac nimic? Eu ma refeream la timpul care îmi mai rămâne. Ca sa te liniștesc deja îmi ajut soacra, nu am încă grădina ai de astea ca acum o luna m-am mutat …

| AlexisM999 a răspuns:

Păi ai putea încerca :
- Caută rețete interesante și gătește-le;
-Apucăte de artă;
-Cumpărăți un instrument muzicant și învață cât de cât să cânți;
-Scrie texte, poezi, cântece... etc;
-Citește;
-Învață să faci sfoar ( Eu am reușit asta în 2 luni ).
Sper că te-am ajutat!
O zi frumoasă!