| Messyhair a întrebat:

S-ar putea sa primesc un bichon de curand si nu prea stiu mai nimic despre ingrijirea puiului. Vreau sa o fac cat mai corect.Va rog sa ma ajutati!
1.trebuie sa-l hranesc inainte sa-l plimb sau dupa?
2.cum fac sa-l invat sa-si faca nevoile intr-un anumit loc?
3.de la ce varsta am voie sa-l scot afara?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| EUSIATIT a răspuns:

Sunt multe intrebari. cauta pe net si vei gasi in genetal cum sa ingrijesti in catel. pot sa ti spun ca in privinta dresatului sa faca nevoile intr un anumit loc e mai greu va trebui sa i faci un program de iesit afara adica la o anumita ora. in prilele luni vei mai avea surpriza sa mai faca pipi in casa [ ei fac ff des pipi la virsta pina in 6 luni dar se scapa citeva picaturi de bucurie cind vine un membru al fam in casa. asa se manifesta ei in general. de hranit atunci cind vrea maninca pentru ca i pui in bol si apa si mincare.de plimbat cind ai timp. la orice virsta mai laes ca acum e vald sa ai grija de el caci va fi cel mai credincios prieten si il vei iubi ff mult sint sigura [am si eu catel ] e sufletul meu pe linga cei 2 baieti mari pe care ii am. bafta