| andrei543543 a întrebat:

Sal am o broasca testoasa de florida intr-un acvariu(este din plastic).Ii trebuie bec cu ultraviolete pentru a incalzi apa si sa-i dea lumina intreb pentru ca o am de o sapt sinu stiu dc tot vrea sa iasa din acvariu nu inoata deloc in mijloc.

Help.

4 răspunsuri:
| Patrick0Star a răspuns:

E cam ciudata broasca ta. dar e normal. Oricum ii trebuie lampa, pentru ca are sangele rece. Si oricum, nu prea are altceva ce sa faca in acvariu

| Claudiiiaa a răspuns:

Am broasca testoasa de florida de 10 ani, crede-ma, nu are nevoie de asa ceva

| PattyxPaty a răspuns (pentru Claudiiiaa):

Si in ce o ti? Si eu am 2, si le tin intr-un fel de acvariu, dar nu e acoperit, si intr-o zi una din ele mi-a evadat.laughing

| Claudiiiaa a răspuns (pentru PattyxPaty):

O tine intr-un fel de acvariu de plastic mai mare si mai inaltwinking... a mai incercat sa evadeze dar nu a reusit... oricum trebuie sa ii pui si o piatra foarte mare in mijloc happy