| Kira22 a întrebat:

Sal
am o mare problema deci am un pinscher pitic de 2 ani si tot de 2 ani face in casa azi ai mei au gasit un stapan dar eu nu vreau sa o dau, eu las da cu toata inima doar ca acea stapana este in grupa mare la gradinita si nu prea am incredere in ea, ea mai zice ca a mai avut un caine dar eu tocmai de aia mi-e frica ca de ce ar da un caine daca il iubeste? pai nu pentru ca nu are grija de el ca mine? eu recunosc nu o scot afara pentru ca chiar nu pot mi-e lene mai pe scurt, de 2 ani incerc sa scap de lenea asta si nu pot mama la feitza aceea zicea ca nu este problema cu scosul afara ca o va scoate dar ma intreb cine o va scoate chiar daca e mic e cainele meu are o putere ft mare si daca ii dau lesa la fata aia nu o mai vede cred ca de 5 ori mia scapat si abia am prins-o si mai intalneste si alti caini si nu se prea impaca cu ei latra pana si la cainii lupi, eu imi doresc ca catzeaua mea sa fie fericita nu mancare pentru dulai ce ar trebui sa ma fac?

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu ii dai animalul acestei persoane,o sa-l streseze incontinu,nu o sa mai aiba liniste saracul animal,asa sunt toti copiii mici...
este alegerea ta,aceasta este parerea ta,din punctul meu de vedere locul lui nu este nici la tine pentru ca nu ai timp de el, cel mai bine ar fi sa-l vinzi sau sa-l donezi unui un iubitor de animale, poti sa dai anunturi pe internet pe site-uri specializate cum ar fi Latifa...mult succes

1 răspuns:
| blacksun34 a răspuns:

Am si eu 2 caini un chihuahua si un caniche si mai am 2 pui nou nascuti ca restul 3 o murit straight face.
Si am caini marii de aproape 1 an.Eu ii scot afara, dar nu totdeauna, ma mai ajuta si tatal meu. Daca iti iubesti cainele cu adevarat trebuie sa il scoti afara pentru. ca are nevoie de aer nu poate sa stea inchis in casa tot timpu macar 10-20 minute cat sa faca nevoile si cand ai timp poti sa iesi jumatate de ora sa il plimbi printr-un parc. Daca esti foarte ocupata roga pe unu din parinti sau frati (daca ai) sa te ajute. Daca nu se poate in nici un fel...Cainele ar fi mai fericit in alta parte, adica la fetita aia.Ar trebuii sa vorbesti cu fetita si sa lasi cainele cateva zile cu ea sa vezi daca rezista la acest ''chin'' sa zicem asa, nu-i chiar un chin dar na...fiin micuta poate e pentru ea. Sper ca te-am ajutat