| AnonyMess a întrebat:

Sal m-am gandit sa imi cumpar un Beagle dar nu sunt sigur pe mine mie imi place rasa da nu stiu daca mi se potriveste voi ce parere aveti despre Beagle?

Răspuns Câştigător
| Căpşuicăă a răspuns:

Sall si tie... am si eu un beagle. Este super dragalas este fffff skumpic cand este mic.As vrea sa imi dai facebook-ul tau sa-ti vad niste poze si cred ca, clar o sa poti cumpara unul! funda?

4 răspunsuri:
| newboy a răspuns:

Este un caine bun,care necesitata destula ingrijire si iubire fata de stapanul sau,can iesi afara la plimbare tine-l in zgarda,sa nu fie stransa,oricum nu conteaza zgarda ci cainele, daca ti-l cumperi si promiti ca ai grije de el atunci ia-ti-l, dar mereu si mereu sa nu uiti de el, ai grije de el, bani nu conteaza ci cainele pe care ai dat o suma buna pe el, asa ca daca iti ei:Multa Bafta!

| angeldevil_7103 a răspuns:

In primul rand aceasta rasa are nevoie de multa miscare, este o fire mai independenta asa ca sa ai mare grija cand iesi la plimbare.Nu sunt cei mai potriviti pentru viata la bloc deoarece au tendinta de a latra mult in trecut erau folositi ca caini de vanatoare. Depinde de antrenament si de personalitatea cainelui dar poate fi un prieten de nadejde in cele din urma.Mi se pare o rasa potrivita pentru cineva care are destul timp sa-l ingrijeasca, sa-l plimbe sa-l invete tot ce trebuie sa stie

| Aimée34 a răspuns:

Sunt sigura ca urmatorul site iti va spune tot ceea ce vrei sa afli : www.beagle.ro
dar atunci cand iti iei un caine(de orice fel) trebuie sa te asiguri ca vei avea destul timp sa-i dedici zilnic, sa-l educi. daca esti gata pentru asemenea responsabilitati iar parintii tai sunt de acord, de ce nu?