| LiviuL a întrebat:

Sal`tare tuturor! am si eu o nimfa in varsta de 5 luni si e cam agresiv pentru un pui musca se zbate... il am de 1 saptamana in schimb sta pe deget si mananca din mana... puteti sa ma ajutati cu niste idei de dresat sau imblanzit? mersi(Funda)

Răspuns Câştigător
| andreea_2870 a răspuns:

Liviu; n ufi agresiv prudent cu ea miscate incet cu ea no forata daca n uvrea nu vrea -bagati ca te un deget prin grati asa pasarea se v ao bisnui, sau ia-ti niste manusi pentru a nu simti durerea, lasa- iprin casa i nfiecare dim. cate maxiim 2 ore sa se obisnuiasca cu tine, probabil nu sa obisnuit cu tine la o ninfa ii trebuie cam 1 an sa se obisnuiasca si eu am. eu sunt doctor veterinar si stiu multe.de exempl ueu am 10 nimfe si in primele 2, 3 luni nau mancat dar n-au murit asa e si dupa aia deexemplu le puneam, aveam 3 camere pentru ei nustateau in cusca s timea deschise usile la camere in una le puneam mancare in una dormeau iar in una se gainatau si ei s-au invata singuri, sau sunt pastile speciale care daca le dai poti face ce vrei cu ei. ai mei erau naturali. dar cu mii inveti asa ai te rog daca iti place raspunsul meu im idai funda mie sunt in cautare.te rog pa

| AnotherCatWoman a răspuns (pentru andreea_2870):

Cum coada mea poate un medic veterinar: a) sa fie in halul asta de agramat, b) sa puna o intrebare de genul "Eu nu am prieten dar ma mensturbez singura ma dau pe vezica cu un parfum ma stropesc, si dupa aia ma asez pe coltul mesei si sar. e posibil sa raman gravida, e posibil sa ma infectez din cauza parfumului? "? ->OOT

2 răspunsuri:
| Cookie2275 a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai rabdare cu el deoarece nu-l ai de prea mult timp.Lasa-l sa se acomodeze cu tine, cu tinutul in mana, cu noua casa.Cred ca asta il va mai imblanzi.