| LiviuL a întrebat:

Sal`tare tuturor! am si eu o nimfa in varsta de 5 luni si e cam agresiv pentru un pui musca se zbate... il am de 1 saptamana in schimb sta pe deget si mananca din mana... puteti sa ma ajutati cu niste idei de dresat sau imblanzit? mersi(Funda)

1 răspuns:
| norisbv a răspuns:

Da si eu am avut 2 nimfa.pe care i-am dus la tara.deci in primul el este foarte usor de dresat urmand urmatorii pasi:il scoti din colivie cel putin 2, 3 ore pe zi. tinandul in palma si mangaindul 20, 30 de minute pe zi usor cu degetule pe gat si spate.asa el o sa observe ca esti prietenul lui si o sa aiba incredere ca nu-i faci niciun rau...dar iti trebuie cam o luna, maxim 2 sa-l dresezi cum iti dorest/funda:X