| ayoalex a întrebat:

Sall am un pisoi si are "urdori"(sau ceva de genul nu stiu)la ochi cum sa fac sa i le iau fara sa ii mai curga ceva(un fel de lacrima care iista pe ochi)? mersi

Răspuns Câştigător
| EuSiCuMine a răspuns:

Asta are si pisicuta mea, a tras curent. Faci un ceai caldut, de tei. Apoi inmoi putina vata in ceai si o freci usor ca un masaj acolo la ochi. Dar ai grija ca pisicuta sa aiba ochiul inchis. Ei ii place acel masaj dar nu de prima data ca e speriata si nu stie ce ii faci. incearca usor cu blandete si ai sa vezi ca dispare aia de la ochi. Sa ii faci asa mereu cand vezi ca apare iar, si in mazim 2-3 zile ii trece. Ai grija cu ceai caldut, nu fierbinte sau rece :*

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Da-l cu Kanamicina unguent de la farmacia umana. Ii curg ochii pentru ca e racit, dar in 2-3 zile ii va trece de la kanamicina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O prietena nu ii lua niciodata mizerile de l aochi, insa e bine sa i le iei si daca ii curge putin nu este nicio nenorocire.SucceS:*

| ayoalex explică:

Mai vad

| VANZARIDIVERSE a răspuns:

Buna,ia cu un disc demachiant, dar mai bine ar fi sa cumperi un unguent oftalmic