| anonim_4396 a întrebat:

Sall... de ce atunci cand imi pun windows (sp3 -7 royale 2010) si dau pe "install winodws" se restarteaza pc-ul? si nu imi vine faza aia cum sa-i dau "enter" ca sa-l instalez fara sa intru pe "my computer" ps : l-am mai instalat odata tot pe asta dar acum nu mi pot ce sa fac si cum sa fac. funda

2 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Sunt 2 posibilitati:
1. Cd/dvd nu este bootabil
2. Nu este setat din bios sa booteze dupa cd/dvd.
Ce nu inteleg este de ce se restarteaza (din cate am inteles se restarteaza singur) sin nu este normal.
Incearca cu alt windows. Eu recomand sp2.

| KiraXander a răspuns (pentru alecx4music):

Daca ma ajuti sa imi rezolv problema iti dau 5 funda (o sa pun eu niste intrebari si la toate te premiez pe tine doar ajuta-ma plz) uite id meu ii catalintatar97@yahoo.com ...cred ca este faza cu bootatul dar ajuta-ma sa bootez