| 123454321 a întrebat:

Sall de ce ma musca pisica care am crescuto in casa?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! E în creștere și nu știe să-și manifeste altfel faptul că te iubește. Așa făcea și cățelușa mea, Kory, până a mai crescut. Acum nu mai mușcă. Uite-o aici, dacă vrei s-o vezi, cu tovarășa ei, Bella http://zinnaida.ro/2012/11/07/joaca-kory-si-bella-8-fmt75/

| Haney a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce dragut ii video-ul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Haney):

Mulțumesc! big grin

| PunkieMuff a răspuns:

Poate pentru ca vrea sa se joace cu tine. (daca e mica)

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Din cauza instinctului.

| Theoryofabook a răspuns:

Este prea alintata ca si amea este la fel a facut franjuri mainele mele (zici ca e x si 0laughing )dar eu asa cred ca am abijnuito cu multa atenti dar sa stii ca partea buna e ca musca pe toata lumea nu numai pe minewinking

| AndreeaCF a răspuns:

Buna! Cred ca te musca pentru ca insisti prea mult cu joaca. Pisicile se plictisesc repede de joaca, iar cand vezi ca reactioneaza muscandu-te, las-o in pace. Sau daca te musca de mana, inainte sa-ti tragi mana, sufla-i in fata. Fa asta de fiecare data cand musca, se va dezobisnui. Succes!

| Haney a răspuns:

Poate asa este caracterul ei.

| SherryXoX a răspuns:

Pai, poate nu.i convine ceva sau asa este ea, mai agresiva

| Adrry00 a răspuns:

Pai, daca pisica este batrana, este normal pentru ca la batrandete orice animal devine mai agresiv, iar daca este pui este din nou normal, imi ascute dintii, iar daca are pui in burta, am observat ca musca si ca vor sa fie lasate in pace. Deci masajul este ca animalele isi exprima sentimentele in doua feluri : 1) sunt afectoase si 2) musca, si nu mai stau sa fie mangaiate etc. Eu, sa fiu in locul tau, nu ma-si ingrijora pentru ca o sa-si revina.

| Theo12445 a răspuns:

Se joca si ea maii e mica si-n crestere! Sa nu dai in ea. + de asta ii cresc si coltii happy