| rojintalei a întrebat:

Sunteti de acord cu eutanasierea cainilor? Eu nu.

Răspuns Câştigător
| DenissaRoxana a răspuns:

Nu sunt de acord. Daca eutanasiezi cainii nu rezolvi nimic.
Alti oameni prosti o sa-si imperecheze in continuare cainii, iar puii o sa ajunga in strada. Eutanasiezi azi un caine, maine apar 5...Cainii (si in general animalele) fara pedigree (act de origine) trebuie sterilizate, nu eutanasiate.

| rojintalei explică (pentru DenissaRoxana):

Bravo tie! Priviti si luati exemplu!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, sunt de acord, daca eutanasierea este facuta conform prevederilor legale, respectiv OUG nr.155/2001, cu md. si compl. ulterioare.

| rojintalei explică (pentru Ioandelasal):

Eu nu prea... chiar daca se face legal. daca omori un caine care te-a muscat, faci un pacat. ei ne musca cu un motiv anume: unii oameni ii bat, dau cu pietre etc.

| rojintalei explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca nu se fac eutanasierile conform prevederilor legale, ai fi de acord?

| Ioandelasal a răspuns (pentru rojintalei):

Unii musca si fara aceste motive, aminteste-ti de japonezul omorat in Bucuresti.

| Ioandelasal a răspuns (pentru rojintalei):

Am spus foarte clar in primul raspuns ca sunt de acord numai cu respectarea prevederilor legale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o sa se interzica tigarile, si masinile primele, care fac milioane de morti anual o sa fiu de acord.

| Varsson a răspuns:

Da, sunt de acord, nu are sens sa stea pe strada acesti caini. Nu ajuta cu nimic pana la urma. In UE nu sunt maidanezi.

| rojintalei explică (pentru Varsson):

Hmmm... ai batut vreodata un caine? chiar daca nu ai batut niciunul, ce ai spus acum e de neiertat. noi suntem de fapt animalele! noi ii aruncam in strada, ii batem si dupa aceea ne vaitam ca ne-a muscat. rusine...

| Varsson a răspuns:

Tu nu gandesti ma, esti o fetita de 10-11 ani care nu stie pe ce lume e.
Maidanezii trebuie eutanasiati. In fata scolii mele e o haita de 10-15 maidanezi, chiar azi la ora de sport i-am vazut.
Zi ma femeie, e normal sa fie?
Mai bine te-am eutanasia pe tine

| rojintalei explică (pentru Varsson):

Decat sa ma jignesti, ar trebui sa te gandesti ca acei caini n-au ajuns singuri acolo, ci animalele de oameni i-au alungat. ei au ajuns in fata scolii doar ca sa gaseasca ceva de mancare, nu sa atace copiii degeaba. dar daca dai cu pietre in ei, vrei sa stea ca prostii sa se uite la tine cum il lovesti? ia spune, daca te ia cineva la bataie, fara motiv, stai si te uiti ca prostul?