| kilometru0 a întrebat:

am un bichon de 8 saptamani (fetita ) are facut al doilea vaccin cu deparazitare interna si externa. Totul bine si frumos pana cand ieri am dat cu nasul de canapea cand am simtit ce urat miroase era sa pic jos.Nu stiu cum sa o invat sa isi faca nevoile afara ma inebuneste pe unde calci pa rahat ba o balta de pipi e dezzastroasa dar si foarte frumoasa! are cineva idee cum sa o fac sa faca afara ca eu ma dau batut si o solutie ceva sa scap de mirosul din canapea!? mrs dau funda

6 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
Citește aici:
http://www.zooland.ro/......-6847.html
Baftă!

| tudo393 a răspuns:

rolling on the floor)))LOLS
Da am si eu o intrebare banala..scutec nu s-a inventat? are 8 saptamani la naiba..Copiii de 3 ani stiu sigur ca inca mai au nevoie de scutec. poate de la 5 ani sa o inveti..cat despre miros.un Venish cv? Aeriseste cu geamuri larg deschise..Bafta!

| kilometru0 explică (pentru tudo393):

Bine ma dar e diferenta intre caine si om

| tudo393 a răspuns (pentru kilometru0):

Stiu,dar e mica rauu...

| LKC a răspuns:

Daca nu doresti sa apelezi la solutii chimice incearca sa speli locul respectiv apoi aplica niste vanilie(esenta).
Cat despre dresaj:spala bine acele locuri deoarece mirosul o atrage sa foloseasca mereu acel loc.Cumpara-i covorase si incearca sa o educi acolo, iar pe masura ce face progrese muta covorasul cat mai aproape de usa, iar cand se descurca singura muta-l afara.

| Bianca2013 a răspuns:

Buna! Si eu am un bichon, dar are 1 an.Sincer si eu m-am chinuit pana cand am invatat-o sa-si faca nevoile acolo unde trebuie.Eu i-am luat o cutie cu nisip si i-am pus-o in baie, si in fiecare zi de cate 3 sau 4 ori o duceam in baie la cutia cu nisip. Daca isi face o data nevoile acolo sigur o va face si a doua oara.Iar pentru canapea exista niste spray-uri care dezinfecteaza si au un miros placut.