| anonim_4396 a întrebat:

Am un Husky Siberian si azi am vazut ca o capusa era pe el(foarte plina cu sange)...Si a venit la mine sa il mangai nestind ca are capusa si am atins-o, si capul cred ca a ramas. Poate paraliza?

Răspuns Câştigător
| Jeniul87 a răspuns:

Nu

3 răspunsuri:
| amdr001 a răspuns:

Am avut un caine care a murit din cauza unde-i capuse, deci du-te rapid la veterinar pana nu e prea tarziu... bine ca ai observat ca are capusa... capusele au un venin care le intra in corp, asa mi s-a explicat la cabinet straight face mai stii ca un actor roman a murit din cauza unei capuse? in unele cazuri, mai intai paralizeaza apoi moare, dar catelusa mea a murit imediat dupa 2 saptamani din pacate crying( succes si sper sa scape de problema asta fiti puternici amandoi caci aceste capuse sunt eXXXtrem de agresive deci ti-o spun din prosprie experienta straight face

| MasterXXL a răspuns:

Mda am aflat de la parinti si prieteni ca caini nu sunt afectati de capuse... poate puii mor de la capuse.Sau caini bolnavi care mor si is dusi la veterinar si spune ca e de la capusa...in fine multumesc!

| IHaveAProblem a răspuns:

Trebuie sa il duci la doctor cat mai repede. Nu vreau sa te supar, dar cunosc un caz in care cainele a murit sad. Succes!