| bianca_7396 a întrebat:

cine imi poate zice si mie ce ar fi mai indicat sa imi iau, femela sau mascul bichon maltez? as vrea unul mai cuminte si jucaus!

Răspuns Câştigător
| pink13 a răspuns:

Pai eu am un bichon mascullove struckpai,da e cam greu,e adevarat ca pe fetite le poti imbraca in roz si toate chestile astea,dar ele sunt mai sensibile,le vin menstruatia,(nu cred ca ti-ar placea sa strangi dupa ea),se tin toti catelusi dupa easmugsi,am auzit ca ele cu timpul, fac cancerla tata (bine, daca nu le lasi sa faca pui)si mor mai repede...si femelele nu sunt mereu asa de jucause.este treaba ta,dar trebuie sa te gandesti, ca ea naste, nu poti fi sigura ca va duce sarcina la bun sfarsit, si poate nu stiu poate muri...bine,asa in mare, nu trebuie sa se intample neaparat astalaughingasa cu masculul e mult mai usor! ii gasesti o "gagica"si s-a rezolvat! succes, dar orice ti-ai lua ai mare grija de el si iubeste-l!:*

5 răspunsuri:
| bianca_7396 explică:

BiancaMihaela,eu stau la bloc, in cartier sunt multi bichoni si mai putini vagabonzi, deci nu mai prea lamurit

| bianca_7396 explică:

Ii multumesc lui pink13 pentru ca m-a facut sa inteleg la ce s-a referit prin"sa iti iei un mascul", si raspunsurile voastre au fost bune, dar nu prea clar din punt de vedere explicativ!

| IonuţR1995 a răspuns:

Bichonul este un caine mai mult pentru apartament deci dupa parerea mea masculu e cel mai potrivit el este mai jucaush si nah. daca iei femela dupa un timp vei spune "aa am femela vreau pui" si va trebui sa iei si un mascul si nah. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Bianca! Te sfatuiesc sa iti cumperi un mascul, daca ai femela toti cainii vagabonzi se vor tin dupa ea, bine si supa mascul dar mai rau dupa femela. Si cand trebuie sa faca pui va lasa in casa mizerie. Papa! Succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru pink13):

Ai foarte multa dreptate.

| pink13 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu am un bichon mascullove struckpai,da e cam greu,e adevarat ca pe fetite le poti imbraca in roz si toate chestile astea,dar ele sunt mai sensibile,le vin menstruatia,(nu cred ca ti-ar placea sa strangi dupa ea),se tin toti catelusi dupa easmugsi,am auzit ca ele cu timpul, fac cancerla tata (bine, daca nu le lasi sa faca pui)si mor mai repede...si femelele nu sunt mereu asa de jucause.este treaba ta,dar trebuie sa te gandesti, ca ea naste, nu poti fi sigura ca va duce sarcina la bun sfarsit, si poate nu stiu poate muri...bine,asa in mare, nu trebuie sa se intample neaparat astalaughingasa cu masculul e mult mai usor! ii gasesti o "gagica"si s-a rezolvat! succes, dar orice ti-ai lua ai mare grija de el si iubeste-l!:*