| MzqT a întrebat:

Am o catea Husky siberian.Astia care le aveti cu Husky: Ea are un ochi caprui si unul albastru(culoarea ochilor nu conteaza, daca nu credeti DOCUMENTATIVA!) ala caprui si-l poate face mai deschis la culoare? e maro inchis!happy

3 răspunsuri:
| LoL2000 a răspuns:

Hmmm thinking si eu am husky siberian si ii tot catea thinking are ambii ochii albastrii thinking dar la tine daca are unul albastru si unul caprui, nu stiu nu cred ca isi poate face culoarea mai deschisa adica thinking poti s-o duci la un veterinar si-l colsulti si pe el acum cum vreiwinking

| phebsss a răspuns:

Eu stiam ca cei cu ochi diferiti ca si culoare sunt de rasa pura...

| AlecsUCV a răspuns:

În cadrul acestei rase, culoarea ochilor nu contează. Sunt acceptati atât ochii albastri, căprui, bicolori, cât si cei cu irisul în două culori. Ochii albastri par mai rotunzi decât cei căprui. Culoarea ochilor nu afectează calitatea câinelui. DECI, ATENTIE, LA HUSKY SIBERIAN, CULOAREA OCHILOR NU CONTEAZĂ!