| andreiboss31 a întrebat:

Salut..Am o iepuroaica care dimineata asta a nascut 8 pui si vreau sa stiu de cate ori pe zi ii alapteaza ca nu prea o vad sa le dea de mancare(ar fi o idee buna sa sa le dau lapte de vaca sau s-o fortez sa suga.)

Răspuns Câştigător
| RoxanaDeniysa a răspuns:

Salut!
Iepuroaica hraneste puii noaptea. Am si eu la tara, iar bunica era ingrijorata in privinta asta si statea cu ochii numai pe ei. Pana intr-o noapte cand am iesit in curte (nevoi, nah) si m-am dus instinctiv la cotet si am vazut iepuroaica hranind-ui. Nu-ti face griji, este normal, asa fac toti iepurii.
Si nu, nici gand sa le dai lapte de vaca, e toxic pentru ei, nu au voie. Lasa mama sa-si faca treaba. Da-i mancare din plin + legume si fructe.
Succes!

1 răspuns:
| AlexTeYubeste315 a răspuns:

Salut, nu, nu trebuie sa le dai lapte de vaca... Da-le bucatzele de morcovi, tzelina etc... Dar sa faci bucatzele mitici,