| aleexxaanndrra a întrebat:

Am o pisica persana in varsta de 5 ani.De cand o am, a stat la bloc adica de 5 ani si intr-o luna ma voi muta la casa si nu o mai pot tine in casa si va sta afara in curte.Credeti ca se va invata daca da in cat timp si daca trebuie sa ii fac un culcus pentru ea.Si inca ceva de cate ori trebuie sa ii dau sa manance pe zi si la ce ore de 2 sau de 3 ori?

Răspuns Câştigător
| alexarabu32 a răspuns:

Pai trebuie sa se invete ca nu are unde sta altundeva decat in curte. deci... o sa se invete sigur! happy

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Cand va mutati mai ales ca o sa stati la casa si aveti si curte, la inceput trebuie sa o tineti in casa, cel putin o saptamana pana sea comodeaza si sa stie ca aia e casa ei, sa nu fuga inapoi. dupa putin cate putin ii faci un culcus afara sa se invete afara. pisicile se obisnuiesc greu cu schimbarea asa ca trebuie sa ai grija. succes!

| 0PopaPorno a răspuns:

Si eu am patit la fel. O sa vezi ca o sa se acomodeze foarte greu. Asa a facut si pisica mea.

| AndreeutzaDeea a răspuns:

Se va obisnui, asigurate doar ca ii pui patutul unde doarme la umbra, bolurile cu mancare, eu sincer zic sa ii lasi bolul plin toata ziua, dar daca vrei sa urmezi sfaturile veterinarul pune-i de 3 sau 5 ori pe zi, apa sa aiba in permanenta mai ales cu caldura asta, ai grija sa nu sara gardul deoarece este periculos sa iasa pe strada de una singura, daca este obisnuita nu cred ca ar avea nimic, asigura-te ca este racoare acolo unde sta.Succes!