| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema cu un pc :@, deci, il pornesc si merge foarte putin, dabia intru pe mess, si mi se blocheaza grav, adica trebuie sa dau restart, si cand ii dau nu mi se aprinde monitorul straight face si trebuie sa ii scot mufa din spate si sa eu bag iar, dupa, il pornesc, la fel, pnm :@, de la ce poate fi? eu am zis ca e de la sursa dar pnm, vreau sa mah asigur, cine imi da cel mai bun raspuns ii dau funda.

Răspuns Câştigător
| boogdan91 a răspuns:

Ce treaba are hardul cu monitorul ma?! Esti habarnist!
Proabil se blocheaza din cauza procesorului care se incalzeste prea tare din cauza prafului acumulat pe/in radiator, lipsa pastei conductoare de pe radiator.
Monitorul nu se aprinde din cauza placii video care poate nu e montata cum trebuie sau e pe duca.
Deconecteaza placa video si placutele ram si pune-le la loc, daca se mai blocheaza dar monitorul se aprinde inseamna ca ramane doar problema cu racirea procesorului.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot ai postat aici, vezi daca merge cu par de ciine sau pisica.Numai bine.

| JustCosmin a răspuns:

Uita-te cu atentie la cablurile de la sursa si vezi sa nu fie cumva vreunul intrerupt. Poti verifica si condensatorii ca nu cumva sa fie umflati. Poate fi si de la HDD problema. Te sfatuiesc sa mergi la un prieten si sa-l rogi sa te lase sa pui HDD la el ca sa vezi daca mai face probleme. Poti incerca acelasi lucru si cu sursa, doar sa fii sigur ca are componente compatibile cu sursa ta.

| JustCosmin a răspuns (pentru boogdan91):

Daca HDD-ul are bug-uri, nu-ti merge greu PC si se blocheaza? Mai bine iti tii gura daca nu stii!

| boogdan91 a răspuns (pentru JustCosmin):

Stiu foarte bine ce zic, habarnistule! Ce bug visezi tu acolo?! Unde ai auzit de ca hardu sa aiba buguri ma? Buguri apar doar la aplicatii(jocuri, programe). Si vad ca ai mai zis,, una buna".cum adica sursa sa fie compatibila cu componentele lui? Ma baiatule, sursele din ziua de azi functioneaza toate pe 2.4 volti, cablaraia aia e la fel la toate, aceleasi mufe, tot ce difera e marca si aspectul. Vai de capul de IT-ist!

| JustCosmin a răspuns (pentru boogdan91):

Mergi si ia o gura de aer, poate iti revii laughing Stii tu cat e de vechi sau cat e de nou calculatorul prietenului la care i-am spus sa apeleze? Te bagi tu ca musca-n... si comentezi. Sunt placi video care nu sunt compatibile cu sursele. Dar ma pun eu cu unul care se lauda ca stie sa sparga parole doar ca sa agate fete credule pe internet? rolling on the floor) Ia o pauza, crede-ma ca e mai bine.

| MasterSpirit a răspuns (pentru boogdan91):

Mersi mah.pnm,am scos placuta de rami si placa video,le-am bagat inapoi si mi-a facut update cand am pornit pc-ul,mi-a facut la NTFS,si pnm, acum merge, mersi mult #:-s

| boogdan91 a răspuns (pentru JustCosmin):

Ce treaba are hardul cu monitorul ma?! Esti habarnist!
Proabil se blocheaza din cauza procesorului care se incalzeste prea tare din cauza prafului acumulat pe/in radiator, lipsa pastei conductoare de pe radiator.
Monitorul nu se aprinde din cauza placii video care poate nu e montata cum trebuie sau e pe duca.
Deconecteaza placa video si placutele ram si pune-le la loc, daca se mai blocheaza dar monitorul se aprinde inseamna ca ramane doar problema cu racirea procesorului.

| MasterSpirit a răspuns:

Boogy,s-ar putea sa ai dreptate, dar ***, eu am 2-a procesoare...nu cred ca ar fi de la asta dar pnm...l-am pornit,am intrat pe mess,si imi gajie boxele urat rau de tot,si se blocheaza,pnm, nu pot reinstala nici windowsul ca mi se blocheaza, pnm.