| N0m1nD a întrebat:

Sall TPU
Am o problema mare la PC
Cand il pornesc dupa 10 secunde se stinge si nu merge sal aprind din nou, mai intai trebuie sa scot cablul ala din spate de la PC si dupa aia sal aprind din nou
Dupa cel aprind de mai multe ori pana la urma merge mai mult timp vreo 20 secunde(cam pana unde se incarca ala la windows)si se stinge iar
Dupa il mai scot de multe ori si pana la urma ma lasa sa intru in windows,cand vreau sa reinstalez windowsul bag CD si se incarca si se stinge iar si trebuie sa scot iar cablul ala din spate si dupa aia sa-l pornesc din nou
Eu cred ca, cand se forteaza el putin atunci se stinge, nu neaparat ca se stinge, dar isi da si un restart dar nu apare nimic pe monitor si trebuie sa-l scot din spate de la cablu ca sa se stinga ca de la buton nu merge.

Cine ma ajuta primeste Funda+VOT

Răspuns Câştigător
| sNoWbloW a răspuns:

Asta poate sa fie de la sursa... incearca o noua sursa... sau de la procesor din cauza ca nu raceste calumea cooler-ul, dar nu ar trebui sa se inchida foarte repede, dupa ceva timp.
Incearca sa te duci la un service de calculatoare daca nu te pricepi sa vezi care e problema.
Succes!

4 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Mai merge ventilatorul de la sursa? Se inchide deoarece sursa ajunge la o temperatura prea mare.Incearca sa inlocuiesti sursa cu una mai buna.
Bafta!

| N0m1nD explică (pentru djdani1):

Ventilatorul merge de la sursa
deci cand il pornesc pcul mi se stinge dintr-o data si nu merge aprins din nou decat sa scot cablul ala din spate
nu neaparat ca se stinge, dar cateodata isi da restart dar nu apare nimic pe monitor si nu merge sal sting decat sa scot cablul

| djdani1 a răspuns (pentru N0m1nD):

Incearca sa schimbi sursa...

| handbalistu a răspuns:

S-ar putea sa ai placa de baza defecta. Si eu am avut problema asta si am chemat un baiat care e si mecanic ( de calculatoare ) si mi-a zis sa-i fac o verificare. Sfatul meu e acelasi. Bafta si sper ca te-am ajutat