| Antonia797 a întrebat:

Am o problema, de fapt pisicile mele au. Acum un an am luat de la cineva 2 pisici, o fata si un baiat. Pai in dimineata asta am vazut ce motanul se uita cam ciudat la pisica, apoi a sarit langa ea si au inceput sa se imperecheze, am batut in geam si m-au vazut asa ca motanul a plecat. Peste cateva minute tot asa... Apoi au plecat in magazie. Intrebarea este : are ceva daca sunt frati? Tata nu vrea sa o castram pe pisica crying. Mi se pare ciudat, adica ei dorm impreuna din prima zi, de cand s-au nascut.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu e prea bine.dar...acum ce mai poti sa faci? Puii rezultati s-ar putea sa aiba probleme de sanatate in viitor. Dar ..maidanezele se imperecheaza la intamplare.Si nu numai ele.
Trebuia sterilizata pisica.Trebuie sa stii ca pisicile fac pui de doua ori pe an. Daca acum este prima data, o sa urmeze si alte dati si o sa va umpleti de pisici.Sterilizarea este de 100 de ori mai buna decit pastilele anticalduri, care dau efecte secundare.
Pisica poate fi sterilizata si daca este gestanta, in orice moment al sarcinii. Ca i-se scoate uterul (ceea ce este indicat, nu sa i-se lege trompele) si gata.Eu am sterilizat asa cateva maidaneze bortoase.Pe una am si luat-o in casa dupa aceea.

3 răspunsuri:
| EneCristian a răspuns:

Sunt animale nu oameni adica uita daca esti frate sora mama tata nu au familie nu sunt conceputi sa traiasca asa( nici lupi nu au astfel de ierarhie e altfel) chestia e ca urmasii vor avea probleme in multe capitole ( respectiv fiecare rasa de pisici are anumite probleme genetice care se vor transfera la urmasi in cazul tau).

| Antonia797 explică:

rolling on the floor)) cam asa

| Magicfox a răspuns:

La pisici nu e problema, ca na', nu sunt ca oamenii si se imperecheaza fara probleme...dap, o sa ai pui